معاون وزیرخارجه روسیه و سفیرایران درباره برجام رایزنی كردند

مسكو - ایرنا - معاون وزیر امور خارجه روسیه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در این كشور ضمن دیدار و گفت وگو آخرین تحولات در خصوص برنامه جامع اقدام مشترك موسوم به برجام را بررسی كردند.

دیدار سرگئی ریابكوف مذاكره كننده ارشد هسته ای روسیه و مهدی سنایی امروز سه شنبه برگزار شد و طیف وسیعی از موضوعات شامل همكاری در عرصه دو جانبه و بین المللی، تحولات منطقه و آخرین وضعیت در حوزه برجام مورد تبادل نظر قرار گرفت.
گفتنی است، اردیبهشت ماه امسال نیز دو طرف با یكدیگر در مسكو دیدار و گفت و كردند كه در جریان آن موضوعات مهمی از جمله تحریم های یك جانبه و هنجار شكنی آمریكا، اقدامات تحریك آمیز این كشور، برجام و همكاری های صلح آمیز هسته ای و تحولات منطقه ای و بحران ونزوئلا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ریابكوف در آن دیدار ضمن تاكید بر همكاری های دو كشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی، اقدامات آمریكا را خلاف قوانین بین المللی دانست كه باعث رواج بی نظمی و هرج و مرج در جهان می شود.
گفتنی است 'دونالد ترامپ' رئیس ‌جمهوری آمریكا 18 اردیبهشت‌ ماه سال گذشته خروج آمریكا از برجام را اعلام كرد و آبان ماه پارسال نیز تحریم های آمریكا علیه ایران را بازگرداند.
واشنگتن چندی پیش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروه های تروریستی خود قرار داد و پس از آن معافیت خریداران نفت ایران را حذف كرد تا تمام توان خود را برای ضربه زدن به ملت ایران بكار بگیرد هر چند كه مقامات ایران معتقدند این آرزوی واشنگتن هرگز جنبه واقعیت پیدا نخواهد كرد و ایران می تواند به فروش نفت خود ادامه دهد.
اروپام ** 1346**