رییس جمهوری وارد آذربایجان غربی شد

ارومیه- ایرنا- حجت الاسلام دكتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران امروز /سه شنبه/ به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی وارد فرودگاه ماكو در شمال آذربایجان غربی شد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در فرودگاه ماكو از رییس جمهوری و هیات همراه استقبال كردند.
افتتاح سد كرم آباد و شبكه آبیاری پایاب آن به عنوان یكی از بزرگترین طرح های اقتصاد مقاومتی كشور، افتتاح سدهای انحرافی «بویلاپوش» خوی و سد سردشت، بهره برداری از نیروگاه برق آبی و تصفیه خانه سردشت و شهر ربط، افتتاح سد سیلوه، كانال انتقال آب جلدیان به دریاچه ارومیه و شبكه آبیاری پایاب این سد و ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس از جمله مهمترین طرح های افتتاحی در سفر یكروزه روحانی به شمار می رود.
بر اساس اعلام استاندار آذربایجان غربی، در سفر یكروزه رییس جمهوری به این استان 27 طرح عمرانی، خدماتی و زیربنایی با چهار هزار و 465 میلیارد تومان هزینه كرد بهره برداری می شوند.
تعدادی از مسئولان و وزرای دولت از جمله «رضا اردكانیان» وزیر نیرو، «محمود حجتی» وزیر جهاد كشاورزی و «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، رییس جمهوری را در این سفر همراهی می كنند.
آخرین سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی در تاریخ 28 آبان 1397 /حدود 6 ماه پیش/ به وقوع پیوست كه طی آن راه آهن ارومیه – مراغه افتتاح و اولین مسافران قطار نیز با بدرقه دكتر روحانی به مشهد مقدس عازم شدند.
دكتر حسن روحانی از طریق فرودگاهی وارد آذربایجان غربی شد كه با اهتمام دولت تدبیر و امید و به صورت جهادی در منطقه آزاد ماكو احداث شده و طی سال گذشته به بهره برداری رسیده است.
آذربایجان غربی با حدود سه میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارای 17 شهرستان بوده و دولت تدبیر و امید تاكنون بیش از 15 هزار میلیارد تومان برای جبران عقب ماندگی های گذشته در این استان سرمایه گذاری كرده است.
3072/2093/518