معاون استاندارفارس: مشاغل نوپا نیازمند حمایت دولت و بخش خصوصی هستند

شیراز-ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: مشاغل جدیدی كه بیشتر آنها بر پایه فناوری اطلاعات شكل گرفته اند با توجه به نوپا بودنشان نیازمند حمایت دولت و بخش خصوصی هستند.

یدالله رحمانی، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به فعالیت افزون بر 200 شركت، واحد فناور و شركت های نوپا (استارت آپ) تایید صلاحیت شده در این استان افزود: این مشاغل توانسته اند با سرمایه گذاری های اندك، فرصت های شغلی قابل توجهی را برای افراد مختلف به ویژه دانش آموختگان ایجاد كنند و به همین دلیل حمایت از آنها برای حفظ اشتغال ایجاد شده و ایجاد فرصت های شغلی جدید ضروری است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس ادامه داد: مركز خدمات سرمایه گذاری استان باید برای حمایت از سرمایه گذاران از جمله سرمایه گذاری در مشاغل نوپا به عنوان میز خدمت سرمایه گذاری تا به ثمر رسیدن طرح ها و بهره برداری از آنها پیگیر این مسایل باشند.
رحمانی اظهار داشت: تیم كارشناسی كمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری هم باید مشكلات عمده متقاضیان اخذ مجوز را از طریق تحلیل نتایج و بازخوردهای جلسه های كمیته جذب، شناسایی و احصا و در قالب یك برنامه ریزی منسجم نسبت به رفع آنها اقدام كند.
وی افزود: تمام كارشناسان دستگاه های اجرایی استان موظفند به سرمایه گذاران مشاوره تخصصی ارایه دهند و سرمایه گذار را به به سمت ورود به فناوری های جدید در ساختار تولید و كاهش مصرف نهاده ها در فرآیند تولید هدایت كنند.
6122 /6118