۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
کد خبر 83322667
۰ نفر
بارشهای رگباری در خراسان رضوی آغاز می شود

مشهد- ایرنا- رئیس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارشهای رگباری همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ از عصر امروز 31 اردیبهشت در مناطق مختلف این استان آغاز می شود.

یحیی قاینی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس نقشه ها و مدلهای هواشناسی این بارشها كه تا روزهای پایانی هفته جاری ادامه دارد همراه با افزایش سرعت وزش باد و افزایش ابرناكی رخ می دهند.
وی ادامه داد: بیشترین حجم بارشها از اواخر وقت امروز سه شنبه تا فردا چهارشنبه پیش بینی شده كه بر اثر آن احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها به ویژه در نواحی شمالی و غربی خراسان رضوی وجود دارد.
رئیس مركز پیش بینی اداره كل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بیشترین حجم بارشها پیش رو برای قوچان، كلات، درگز، چناران، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن، سبزوار، بردسكن، بجستان، كاشمر، كوهسرخ، خلیل‌آباد، نیشابور، فریمان، صالح‌ آباد، تربت ‌حیدریه، گناباد، كاخك، بینالود و هزارمسجد به ویژه در محدوده آبریز سد كارده و همچنین شهر مشهد پیش بینی شده است.
وی همچنین به كاهش قابل ملاحظه میانگین دمای هوا از امروز در خراسان رضوی اشاره و بیان كرد: بر این اساس بیشینه دمای امروز هوای مشهد 32 درجه سلسیوس بود كه تا روز جمعه آتی به 24 درجه كاهش خواهد یافت. طی این مدت كمینه دمای هوای این شهر نیز از 17 به 12 درجه سلیسوس كاهش می یابد.
فریمان با كمینه دمای 11 درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای 41 درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در طول 24 ساعت گذشته بودند. بیشترین سرعت وزش باد نیز در این مدت از سرخس، سبزوار و بجستان با سرعت 36 كیلومتر بر ساعت گزارش شد.
3027/1858