رتبه قزوين در پرداخت تسهيلات روستايي به سوم كشوري ارتقا يافت

قزوين - ايرنا - مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي قزوين گفت: در سال گذشته با برنامه ريزي ها و پيگيري هاي مستمر، رتبه استان در بخش پرداخت تسهيلات روستايي از بيست و نهم كشور به سوم ارتقا يافت.

به گزارش ايرنا، مسعود بابايي ظهر سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال كه در استانداري قزوين برگزار شد، افزود: در حوزه تسهيلات اشتغالزايي استان و براساس بند ب تبصره 16 از سال گذشته تاكنون كميته امداد 300 ميليارد ريال و بهزيستي 58 ميليارد ريال تسهيلات به افراد تحت پوشش خود پرداخت كرده اند.
وي، ميزان تسهيلات پرداختي در حوزه مشاغل خانگي را 139 ميليارد ريال اعلام كرد و يادآور شد: از يك هزار و 249 طرح معرفي شده به بانك هاي عامل، 992 طرح با يك هزار و 192 فرصت شغلي، تسهيلات دريافت كرده اند.
به گفته وي، 83 درصد از دريافت كنندگان تسهيلات مشاغل خانگي را در استان بانوان تشكيل داده اند.
بابايي اضافه كرد: در حوزه تسهيلات اشتغال فراگير نيز تاكنون به 31 طرح معرفي شده بالغ بر 240 ميليارد ريال پرداخت شده و در بخش اشتغال روستايي نيز از بين يك هزار و 451 طرح، 928 طرح مورد موافقت قرار گرفته و يك هزار و 598 ميليارد ريال تسهيلات دريافت كرده اند.
اين مسئول تصريح كرد: تسهيلات ارايه شده در حوزه اشتغال روستايي توانسته چهار هزار و 300 فرصت شغلي را در سطح استان ايجاد كند.
وي ادامه داد: از 2 هزار و 723 ميليارد و 830 ميليون ريال تسهيلات تخصيص داده شده به استان از سال گذشته تاكنون بالغ بر يك هزار و 580 ميليارد ريال پرداخت شده است.

**كارورزي و مهارت هاي آموزشي بايد مورد توجه دستگاه هاي اجرايي باشد
معاون آموزش، پژوهش و برنامه ريزي فني و حرفه اي استان قزوين نيز در اين نشست اظهار داشت: كارورزي و مهارت هاي آموزشي از مولفه هاي مهم اشتغال به شمار مي روند كه نيازمند 2 عنصر اجرايي شامل واحدهاي پذيرنده و كارآموز يا كارورز است..
ساسان حاتمي ادامه داد: براي پيشبرد امور در حوزه هاي ياد شده علاوه بر مشوق هاي تامين اجتماعي، نيازمند مشاركت جمعي دستگاه هاي مرتبط از جمله صنعت و معدن، جهاد كشاورزي، اتاق اصناف و بازرگاني، شركت شهرك هاي صنعتي، مراكز كاريابي ها و در نهايت دستگاه هاي خدمات رسان هستيم.
8054* 6101