دفاع مقدس الگویی بی بدیل برای عبور از شرایط امروز است

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: هشت سال دفاع مقدس به ما آموخت كه در برابر تجاوز و زیاده خواهی دشمن باید ایستادگی و مقاومت كرد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در دیدار با جمعی از جانبازان و ایثارگران این استان در مشهد افزود: هشت سال دفاع مقدس، طلایی ترین دوران كشور بود كه با رشادت، ایثارگری شهدا و جانبازان حتی یك وجب از خاك ایران اسلامی به تصرف دشمن در نیامد.
وی ادامه داد: وحدت نظر در راهبردهای نظامی و دفاعی یكی از مهمترین دلایل پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس بود و امروز هم در شرایطی قرار داریم كه باید همان استراتژی وحدت و انسجام را مدنظر قرار دهیم.
او جناح گراییهای سیاسی را آفت انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: مگر از كسانی كه روزی در جبهه های نبرد با دشمن حضور پیدا می كردند پرسیده می شد كه جزء كدام جناح سیاسی هستند؟ دفاع مقدس متعلق به همه اقشار جامعه بود و امروز هم انقلاب به همه افراد و گروهها تعلق دارد.
مشاور استاندار خراسان رضوی در امور ایثارگران نیز در این نشست با اشاره به برنامه ریزیهای انجام گرفته در راستای ایجاد اشتغال برای فرزندان جانبازان و ایثارگران گفت: هم اكنون ظرفیتی برای استخدام در ادارات و دستگاههای اجرایی وجود ندارد.
حسن فتحی نیا افزود: برای اشتغال ایثارگران تلاش می كنیم با ایجاد ظرفیتهای اقتصادی، سرمایه گذاری و انتخاب معین اقتصاد مقاومتی، زمینه اشتغال برای همه جوانان و نیز فرزندان جانبازان و ایثارگران در حوزه های كسب و كار فراهم شود.
1922/8005