سهم بخش خدمات در حوزه اشتغال استان قزوين 47 درصد است

قزوين - ايرنا - سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استاندار قزوين گفت: بخش خدمات در ايجاد اشتغال استان سهم 47 درصدي دارد و با كمترين هزينه و زمان نقش قابل توجهي را در اين حوزه ايفا مي كند.

به گزارش ايرنا، منوچهر حبيبي ظهر سه شنبه در جلسه كارگروه اشتغال استان اظهار داشت: نگاه به حوزه خدمات بايد همانند بخش هاي صنعت و كشاورزي وسيع باشد و به طور ويژه نيز مورد پيگيري قرار گيرد.
وي ادامه داد: شاخص هاي استان طي سال هاي گذشته در حوزه صادرات، سرمايه گذاري داخلي و خارجي با وجود همه تحريم ها با رشد خوبي همراه بوده اما تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله داريم.
اين مسئول اضافه كرد: اولويت برنامه هاي مهم كشور و استان همچنان در بخش اقتصاد، توليد، اشتغال و سرمايه گذاري به قوت خود باقي است و بايد از كوچكترين فرصت ها براي رسيدن به موفقيت استفاده كنيم.
وي، قزوين را قطب مهم اقتصادي كشور دانست و يادآور شد: ظرفيت هاي مناسب در حوزه هاي مختلف، موقعيت استراتژيكي استان در بخش هاي كشاورزي، صنعتي و سرمايه گذاري و در نهايت بسترسازي هاي مناسب موقعيت اين منطقه را براي انجام برخي امور به خصوص سرمايه گذاري دوچندان كرده است.
اين مسئول حوزه اقتصادي تصريح كرد: بخش خصوصي فعال استان بسيار توانمند و باهوش بوده تا جايي كه در صورت همكاري تمامي حوزه هاي مختلف، مي تواند هدايت استان را به صورت يك طرفه عهده دار باشد.
به گفته وي، وجود كارآفرينان نمونه در سطح ملي و افراد موثر در خانه صنعت و اتاق بازرگاني كه از تجربه و صلاحيت هاي علمي، تجربي و اجرايي بالايي برخوردارند از جمله ظرفيت هاي قابل توجه استان به شمار مي رود.
حبيبي با اشاره به روند برگزاري نشست هاي كارگروه اشتغال در استان، افزود: هر گونه فعاليت و تلاش اين كارگروه بايد در نهايت منجر به كاهش نرخ بيكاري شود تا جايي كه خروجي هاي آن نيز در اين نشست اعلام شود.
8054* 6101