راهبرد رفع موانع تولید درقم به صورت مستمر پیگیری می شود

قم-ایرنا- استاندار قم با اشاره به اهمیت مسئله اشتغال وتولید گفت: راهبردهای رفع موانع تولید به‌ صورت مستمر در طول سال مورد پیگیری قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست روز سه‌ شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید درسالن جلسات امام جواد(ع) قم ادامه داد: تا زمانی كه مدیران استانی پیشنهاد كاربردی و عملیاتی برای حل مشكلات پیش روی تولید را استخراج نكرده باشند نباید فضای جلسات را با بیان موانع تولید مشوش كرده و سبب نگرانی تولیدكنندگان شوند.
وی مشكلات تولید و صنعت را مورد توجه قرار داد و تصریح كرد: بخش مهمی از مشكلات تولید استان در جلسه مشترك بخش خصوصی و دولت قابلیت پیگیری و بررسی دارد.
استاندار قم در ادامه با اشاره به نقش بانك‌ها در ایجاد اشتغال گفت: معیار استان در ایجاد اشتغال سهم ابلاغی بوده و نباید بانك‌ها تخصیص نهایی را ملاك پرداخت تسهیلات اشتغال قرار دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: بعد از گذشت 15 دقیقه از آغاز جلسات باید درب سالن جلسات بسته‌شده و از حضور دیر به هنگام مدیران به دلیل نظم جلسات جلوگیری شود.
سرمست همچنین تأكید كرد: ارزیابی عملكرد دستگاه‌ها و بانك‌های استان سال 98 نیز مانند سال گذشته انجام می‌شود، اقدام‌های دستگاه‌ها در سال جاری باید مطلوب‌تر از سال قبل شده و تحول كمی و كیفی در آن اتفاق بیفتد.
وی بیان كرد: تمام مباحثی كه در جلسه علنی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بحث قرار می‌گیرد باید با پشتوانه‌ های كامل كارشناسی و آماده تصویب باشد و از بیان نظرات چكش‌كاری نشده پرهیز شود.
استاندارقم اظهار داشت:سهم استان در بخش تسهیلات بخش گردشگری مطلوب نبوده و در صورتی‌كه مدیران این دستگاه نواقص كنونی را برطرف نكنند باید نسبت به مشكلات موجود پاسخگو باشند.
2 هزار و 300 واحد صنعتی كوچك، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد كه از این تعداد حدود 90 درصد مربوط به صنایع كوچك و متوسط است؛ همچنین بیش از 53 هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌كنند.
قم دارای هفت شهرك صنعتی شكوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
در این جلسه از عملكرد سازمان صمت، جهاد كشاورزی، شركت گاز و تأمین اجتماعی استان و بانك‌های كشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، بانك صادرات و بانك ملی درزمینهٔ رونق تولید و ارزیابی عملكرد سال97 با اهدای لوحی توسط استاندار قم تقدیر به عمل آمد.
7403/ 6133/