شهروندان از اموال با ارزش خود در مقابل سرقت بيشتر محافظت كنند

سنندج - ايرنا - معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي كردستان گفت: شهروندان با هزينه هاي كمي مي توانند محافظت بيشتري از منازل و خودرو و اموال با ارزش خود در مقابل سرقت داشته باشند.

سرهنگ عبدالله فاتحي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: مردم هزينه هاي بسياري براي تهيه اموال و وسايل جديد صرف مي كنند اما در بسياري از موارد هزينه اي براي نگهداري از آنها پيش بيني نمي شود.
وي يادآور شد: استفاده از قفل فرمان، دزدگير، هزينه پارك وسيله نقليه در پاركينگ هاي مجاز براحتي مي تواند احتمال سرقت خودرو را بشدت كاهش دهد.
سرهنگ فاتحي افزود: صرف كردن هزينه اي براي مجهز كردن منزل خود به تجهيزات مدرن نظير آيفون هاي هوشمند، نرده و دزدگير بهتر از بوجود آمدن ناراحتي ها و استرس هاي ناشي از وقوع سرقت هاي احتمالي و احيانا از دست دادن اموال با ارزش است.
وي با اشاره به اينكه بهتر است با بكار بستن توصيه ها و هشدارهاي ايمني و امنيتي از وقوع سرقت پيشگيري كنيم، اضافه كرد: استفاده از درهاي ضد سرقت، چراغ هاي تايمردار، آيفون هاي تصويري هشدار دهنده و استفاده از نرده و دزدگير براي كاهش احتمال سرقت موثر است.
سرهنگ فاتحي سپردن طلا و جواهرات و اموال ارزشمند به صندوق امانات بانك ها، استفاده از شيشه هاي دودي و دوربين هاي مداربسته و هر اقدامي كه ضريب امنيت منزل و وسايل نقليه را افزايش مي دهد از ديگر راه هاي كاهش سرقت است.
6108/9102