۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۴
کد خبر: 83322571
۰ نفر
امباپه: توپ طلاي 2019 مال «مسي» است

تهران- ايرنا- «كيلين امباپه» ستاره باشگاه پاري سن ژرمن معتقد است همتاي آرژانتيني وي در بارسلونا، محتمل ترين گزينه براي كسب توپ طلاي سال 2019 است.

تارنماي خبري گل روز سه شنبه نوشت: «ليونل مسي» سال گذشته زماني كه «لوكا مودريچ» هافبك كروات رئال معتبرترين جايزه انفرادي فوتبال را از آن خود كرد، به رتبه اي بهتر از پنج دست پيدا نكرد اما كاپيتان آبي اناري ها در فصل جاري غير قابل مهار ظاهر شد.
مرد آرژانتيني در مجموع 49 بازي در تمامي رقابت ها 50 گل و 22 پاس گل به نام خود ثبت كرد؛ اين در حال است كه او همچنان فينال «كوپا دل ري» را پيش رو دارد.
و امباپه جوان اطمينان دارد زماني كه روز اهداي توپ طلاي سال 2019 فرا برسد، مسي كسي است كه آن را به خانه خواهد برد.
مرد آرژانتيني به همراه كاتالان ها لاليگا را فتح كرد و آنها جام حذفي اسپانيا را در يك قدمي خود مي بينند اما ليگ قهرمانان داستان غم انگيزي براي كاپيتان و تيمش بود؛ جايي كه در نيمه نهايي و به شكلي دراماتيك توسط ليورپول از گردونه رقابت ها كنار رفتند.
با اين وجود، به اعتقاد امباپه نوع حذف مسي از ليگ قهرمانان هيچ تاثيري بر انتخاب وي به عنوان بهترين بازيكن جهان نخواهد داشت.
امباپه در اين خصوص اظهار داشت: مسي گزينه محتمل براي توپ طلا است؛ حذف از ليگ قهرمانان هيچ تغييري در اصل قضيه ايجاد نمي كند؛ او (مسي) در همه چيز بهترين است؛ او امسال بهترين بودن خود را ثابت كرد و اگرچه سال فوتبالي تا دسامبر ادامه مي يابد اما مشكلي نيست او تا دسامبر همينطور خواهد بود.
پيش از مراسم اهداي توپ طلاي سال 2019، مسي چه در عرصه باشگاهي و چه در حوزه بين المللي فرصت افتخارآفريني و كسب جام را دارد.
بارسا پس از پيروزي 4 بر يك مقابل رئال در نيمه نهايي جام حذفي، شنبه هفته آينده در فينال مقابل والنسيا صف آرايي خواهد كرد.
علاوه بر اين، ستاره آلبي سلسته اين فرصت را دارد تا با حضور در كوپا امريكاي تابستان سال جاري، به همراه آرژانتين به جامي كه مدت ها در انتظار آن است، دست يابد.
او به همراه آرژانتين در سال هاي 2015 و 2016 در فينال به شيلي باخت و جام را از دست داد.
ورزشي**3991**2024