فرودگاه ماكو برای فرود هواپیمای رییس جمهوری آماده است

ارومیه- ایرنا- مدیر فرودگاه منطقه آزاد ماكو گفت: با وجود بارش باران در ساعات نخست صبح امروز، فرودگاه ماكو برای فرود هواپیمای حامل رییس جمهوری و هیات همراه آماده است.

حسن قره داغی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ماكو صبح امروز شاهد بارش شدید باران بود كه بعد از ساعتی بند آمد؛ در زمان حاضر وضعیت هوا در فرودگاه ماكو مساعد است و هیچ گونه تاخیری در زمان پرواز ریاست جمهوری به این فرودگاه نخواهد بود.
وی افزود: تمامی امكانات این فرودگاه آماده استقبال از ورود رییس جمهوری است.
سرپرست اداره هواشناسی ماكو نیز به خبرنگار ایرنا گفت: در بارندگی صبح امروز 1.4 میلی متر باران بارید، اما فعلا بارندگی نداریم.
جعفر علیپور افزود: بعد از ظهر امروز در ماكو در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: در زمان حاضر آسمان ماكو، ابری و دمای هوا 15 درجه سانتیگراد بالای صفر است.
دكتر حسن روحانی عصر امروز/سه شنبه/ در سفری یكروزه برای افتتاح طرح های عمرانی، خدماتی و زیربنایی به آذربایجان غربی سفر و در این سفر 27 طرح بزرگ با هزینه چهار هزار و 465 میلیارد تومانی را در شهرهای مختلف استان افتتاح می كند.
هواپیمای رییس جمهوری و هیات همراه در سفر به آذربایجان غربی در فرودگاه تازه احداث منطقه آزاد ماكو در فاصله 290 كیلومتری شمال غرب ارومیه واقع شده است.
به گزارش ایرنا، فرودگاه منطقه آزاد ماكو در خرداد ماه سال 1393 بصورت عملیاتی آغاز شد و اولین پرواز آزمایشی آن در دهه فجر سال 1394 انجام شد؛ این فرودگاه در زمینی به وسعت500 هكتار در داخل محدوده منطقه آزاد ماكو احداث شده و طراحی آن برای هواپیمای ایرباس 320 است.
7132/518