جزییات كاهش ساعت كاری ادارات وسازمان های خوزستان ابلاغ شد

اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان در ابلاغیه ای جزییات كاهش ساعات كاری ادارات و سازمان ها در استان خوزستان را اعلام كرد.

به گزارش سه شنبه ایرنا به نقل از استانداری خوزستان در این ابلاغیه آمده است: با توجه به نزدیك شدن فصل تابستان، گرمای هوا و دمای بالا در استان خوزستان و به منظور صرفه جویی، مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از قطعی احتمالی برق و رعایت حال عموم شهروندان بدین وسیله ساعات كاری از تاریخ اول خرداد تا 31 شهریور سال جاری به شرح زیر اعلام می گردد.

از تاریخ اول خرداد تا 18 خرداد روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت تا 13:30 است.
از تاریخ 19خرداد تا 31 شهریور روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت تا 13 است.
ساعت كار بیمارستان ها، مراكز امدادی و درمانی، بخش های عملیاتی و دارای نوبت كاری، بخش های ارائه دهنده خدمات عمومی و آتش نشانی ها به روال سابق خواهد بود.
مدیران دستگاه های اجرایی موظفند ضمن رعایت دقیق ساعت كاری اعلام شده پس از پایان ساعت كار اداری نسبت به نظارت بر صرفه جویی در مصرف برق اقدام لازم معمول و در صورت گزارش عدم رعایت صرفه جویی برق با دستگاه مختلف برخورد قانونی خواهد شد.
شركت های برق منطقه ای، توزیع نیروی برق استان و اهواز موظفند به منظور كنترل و نظارت بر مصرف برق توسط ادارات و سازمان ها در دوره مذكور، گروه هایی را تشكیل دهند و نتیجه را هر 15 روز به استاندار خوزستان گزارش نمایند.
تابستان سال گذشته نیز به دلیل گرمای هوا و به منظور جلوگیری از قطع احتمالی برق ساعات كار ادارات در استان خوزستان كاهش یافت.
9887/6002