۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۰
کد خبر: 83322545
۰ نفر
هروي: تيم ملي كاراته به فرد متكي نيست

تهران - ايرنا - سرمربي تيم ملي كاراته ايران با ابراز رضايت از عملكرد شاگردانش در مسابقات سري آ تركيه، گفت: تيم ايران به فرد متكي نيست و گروهي از بازيكنان خوب را در اختيار داريم كه براي رسيدن به المپيك تلاش مي كنند.

«شهرام هروي» روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه مسابقات كاراته وان سري آ استانبول از لحاظ كمي و كيفي سطح خوبي داشت، ادامه داد: تركيه رقيب اصلي ما در مسابقات مختلف است و هميشه رقابت نزديكي با هم داشته ايم كه توانستيم در كشور خودشان اين تيم را كنار بزنيم.
وي افزود: زماني كه از پنج وزن به سه مدال طلا دست مي يابيم، نشان مي دهد كه كاراته ايران از نظر فني حركت خوبي داشته است. خوشبختانه كاراته كاهاي ايران امتيازات خوبي را در اين مسابقات جمع آوري كردند. البته بايد اشاره كنم كه نفرات تيم اميد نيز كه تركيه به ميدان رفتند، عملكرد مناسبي داشتند.
هروي در خصوص بي نظمي در نحوه برگزاري مسابقات كاراته وان تركيه، توضيح داد: متاسفانه مسابقات در روز نخست تا بامداد طول كشيد و اين اشكالاتي است كه در مسابقات سري آ وجود دارد، چراكه استقبال بسيار زياد است و حتي نفراتي كه رنكينگ ندارند نيز در آن به ميدان مي روند.
وي در خصوص اينكه گفته مي شود مسابقات سري آ از سطح كيفي بالايي برخوردار نيست، پاسخ داد: اين مساله را قبول ندارم. همه نامداران جهان در اين مسابقات به ميدان مي روند و شايد تعداد بالاي شركت كنندگان موجب به وجد آمدن چنين ذهنيتي شده باشد.
سرمربي موفق تيم ملي كاراته ايران، گفت: به طور مثال در وزن منهاي 75 كيلوگرم «رافائل آقايف» و «لوييجي بوسا» قهرمانان مطرح جهان از جمهوري آذربايجان و ايتاليا حضور داشتند و در وزن منهاي 84 كيلوگرم «مهدي قراري زاده» جوان شايسته ايران برابر «آكتاش» نفر اول رنكينگ جهان از تركيه به پيروزي رسيد.
وي در مورد عملكرد مناسب نفرات جوان تيم كشورمان، گفت: از اين مساله خوشحالم كه گروهي از بازيكنان شاخص را داريم كه براي رسيدن به المپيك تلاش مي كنند.
هروي با بيان اينكه مرحله جديد تمرينات تيم ملي از رو دوشنبه هفته آينده آغاز مي شود، گفت: اين اردو تا روز اعزام به ليگ جهاني شانگهاي ادامه دارد. اين مسابقات از روز 17 خردادماه آغاز مي شود.
سرمربي تيم ملي ايران ادامه داد: حضور در مسابقات متعدد در فاصله زماني كوتاه، دشوار است، اما چاره اي نداريم و بايد نفرات را از نظر بدني و ذهني آماده كنيم.
وي گفت: هنوز 10 مسابقه ديگر پيش روي داريم و تمام تلاشمان اين است تا پايان سال 98 هر سه سهميه موجود براي حضور در المپيك از طريق رنكينگ را قطعي كنيم.
هروي در مورد نگاه ويژه جهان به كاراته ايران، گفت: كاراته كشورمان مورد احترام دنيا است و اين ثمره زحمات همه خانواده اين رشته تلقي مي شود.
وي در پايان از زحمات «جواد سليمي» عضو شوراي داوران فدراسيون جهاني قدرداني كرد و گفت: او تمام تلاش خود را براي ممانعت از پايمال شدن حق كاراته كاهاي ايران در مسابقات مختلف بين المللي انجام مي دهد.
ورزشي**3783**9118**