بيانيه شوراي عالي امنيت ملي غرب را به چالش كشيده است

تبريز- ايرنا - امام جمعه و رئيس شوراي فرهنگي عمومي هريس گفت: بيانيه شوراي عالي امنيت ملي غرب را به چالش كشيده است .

حجت الاسلام احمدي روز سه شنبه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان هريس با بيان اينكه ايران هيچ وقت آغازگر جنگ نبوده است اما در مقابل كوچكترين تعرض جواب پشيمان كننده و محكمي داده است، گفت: در صورت بروز چنين اشتباهي از سوي دشمنان پاسخ ايران قاطع و پشيمان كننده خواهد بود.
وي با تبريك فرارسيدن ماه مبارك رمضان گفت: ماه مبارك رمضان بهترين فرصت براي بهره گيري از نعمات خداوند بر بندگان مي باشد ، چون اين ماه ضيافت الهي است و بايد لحظه به لحظه از فرصت مهماني خدا در تمام امور زندگي بهره مند شويم.
وي تخريب محيط زيست را يكي از آسيب‌هاي اجتماعي عنوان كرد و گفت: موضوع محيط زيست به عنوان سرمايه بسيار مهم و حياتي در جامعه حاضر ما از اهميت بسيار بالايي برخوردار است و همچنان كه گذشتگان از آن بهره مند شده اند نسل حاضر و آينده نيز حق بهره مندي از يك محيط زيست مطلوب براي زندگي سالم را دارند و بايد جهت حفظ اين سرمايه حياتي كه ارتباط مستقيم با زندگي انسانها دارد تلاش كرد.
امام جمعه هريس از تمامي مسئولين ادارات خواست در خصوص فرهنگ سازي جهت حفاظت از محيط زيست تلاش كنند.
حجت الاسلام احمدي به تكريم قرآن تاكيد كرد و گفت: بهترين راه براي تكريم قرآن، كاربردي و عملياتي كردن آموزه‌هاي آن است و راهكارهاي حل معضلات و مشكلات اجتماعي را بايد در محتواي قرآن جستجو كرد. مطالعه و تحقيق آسيب هاي اجتماعي و علل آن بايد اولويت حل آنها باشد و پيدا كردن بهترين راهكار، لازمه اساسي براي موفقيت در اين حوزه مي‌باشد و بهترين راهكار بازگشت به قرآن و اسلام ناب محمدي و عمل به آموزه هاي ديني است.
شهرستان هريس با حدود 70هزار نفر جمعيت در 70 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي قرار دارد.
/3071/7227