۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۸
کد خبر: 83322506
۰ نفر
خراسان رضوی تابستان امسال مشكل آب ندارد

مشهد- ایرنا- مدیر عامل شركت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: این استان تابستان امسال را با همكاری شهروندان بدون مشكل آب سپری خواهد كرد.

سید ابراهیم علوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات حفر 22 حلقه چاه و تجهیز 28 حلقه چاه با اعتبار 240میلیارد ریال در شهرهای این استان آغاز شده كه با بهره برداری از آنها مشكل تامین آب شهر های مواجه با تنش آب رفع خواهد شد.
وی اظهار داشت: پارسال نیز 19 حلقه چاه با هزینه 253 میلیارد ریال در 16شهر این استان حفر شد كه منجر به افزایش تولید آب به میزان 323 لیتر در ثانیه شد.
وی گفت: با توجه به كاهش بارندگی سالانه از 224 میلیمتر به 200 میلیمتر طی دو دهه گذشته و ادامه پدیده خشكسالی به عنوان عامل افت سفره های آب زیرزمینی شهروندان باید با مدیریت مصرف زمینه را برای عبور از شرایط بحران مهیا سازند.
علوی افزود: در حال حاضر میزان مصرف ماهیانه آب توسط هر مشترك خانگی در شهرهای این استان 14متر مكعب است كه این میزان برای خراسان رضوی با اقلیم خشك و نیمه خشك، زیاد است.
وی اظهار داشت: برای رفع نگرانی مصرف كنندگان و در راستای وظیفه خود از هیچ كوششی دریغ نخواهیم كرد.
در ابتدای سال گذشته حدود 30 شهر خراسان رضوی در شرایط تنش آب یا نقطه سر به سر قرار داشتند و تابستان امسال نیز پیش بینی می شود همین تعداد شهر استان در شرایط سر به سر باشند.
ماموریت شركت آب و فاضلاب خراسان رضوی آبرسانی و اجرای شبكه فاضلاب در 73 شهر این استان به جز كلانشهر مشهد است.
یك میلیون و 800 هزار نفر در 73 شهرستان این استان به جز مشهد زیرپوشش خدمات شركت آب و فاضلاب خراسان رضوی هستند.
7505/ 6053