۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
کد خبر 83322503
۰ نفر
پرونده مدیران دو شغله در وزارت تعاون بسته شد

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: روسای سازمان های تابعه این وزارتخانه طی نامه مكتوبی تعهد كردند كه در حوزه فعالیت خود مدیر چند شغله ندارند، چنانچه خلاف این موضوع ثابت شود این افراد حتما از شغل های خود عزل می شوند.

«محمد شریعتمداری» روز سه شنبه در حاشیه نشست شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی كه در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار شد، افزود: از زمانی كه موضوع قانون منع بكارگیری دو شغله ها در مراجع قانونگذاری تصویب شد برخی مدیران كه در بخش های مختلف مشغول بودند خودشان از یك شغل استعفا دادند.
وی ادامه داد: وقتی این بحث داغ و اخبار منتشر شد فشار مضاعفی را به دستگاه ها آوردیم و در آخرین مرحله 38 نفر از دو یا چند شغله ها كه مشمول این كار بودند خودشان از شغل جدا شدند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس اعلام مدیران سازمان های تابعه این وزارتخانه، دیگر دو شغله ای مشغول به كار نیست و چنانچه خلاف آن ثابت شود عزل می شوند و بنابراین پرونده دو شغله ها بسته شد.
شریعتمداری درباره حقوق های نجومی نیز گفت: دریافت های مازاد مصوبات قانونی و بازگرداندن آن به كسانی كه این برداشت را داشتند ابلاغ می شود و این افراد مكلفند این اضافه برداشت را به صندوق های مرتبط كه دولت یا شركت های دولتی است، اقدام كنند.
وی ادامه داد: چنانچه اقدامی در این خصوص انجام نشود مراتب به مراجع قضایی منعكس می شود تا اگر اموالی از بیت المال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد برخورد شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره میزان سرمایه شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) نیز گفت: 85 درصد مجموع سرمایه های «شستا» در بورس عرضه شده است و ارزش دارایی های آن 60 هزار میلیارد تومان برآورد می شود.
وی درباره تحقیق و تفحص از شستا و نیز ادغام هلدینگ‌های پتروشیمی صندوق‌ها افزود: اگر این سهام به صورت بلوك فروخته شود 20 درصد بیشتر، ارزشگذاری می شود، بنابراین در مجموع بیش از 100هزار میلیارد تومان ارزشگذاری می شود.
اقتصام *9132 * 3063