۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۲
کد خبر: 83322496
۰ نفر
پردرآمدترين سرمربي هاي باشگاهي فوتبال اروپا

تهران- ايرنا- سرمربي ها بدون شك تاثيرگذارترين و البته مسئول ترين مقام حاضر در باشگاه هاي فوتبال هستند بنابراين بايد دستمزدي مطابق مسئوليت هاي بزرگ شان به آنها پرداخت شود؛ در گزارش زير به تعدادي از پر درآمدترين سرمربي هاي باشگاه هاي اروپا اشاره شده است.

تعريف «سرمربي» فوتبال طي سال ها دستخوش تغيير شده است اما بي شك آنها همچنان مهم ترين و تاثيرگذارترين شخص باشگاه هستند چرا كه مديريت بازيكنان، نظارت بر تمرينات براي انتخاب تركيب، مسئوليت نتايج (خوب يا بد) همه و همه بر عهده آنان است.
با اين تعريف، بد نيست به 11 نفر از پردرآمدترين سرمربي هاي باشگاه هاي اروپايي براساس دستمزد ساليانه اشاره كنيم.

** مائوريتسيو ساري – 5 ميليون پوند
زماني كه چلسي تابستان سال گذشته در نهايت موفق به عقد قرارداد با سرمربي پيشين ناپولي شد، درآمد تخميني وي به ازاي هر فصل 5 ميليون پوند اعلام شد.
اما در كمال تعجب ساري از زمان رسيدن به استمفورد بريج همواره زير رگبار انتقادها بوده و همچنان نيز اوضاع به همين منوال است و تمام اين انتقادها در حالي مطرح شده كه مرد ايتاليايي سهميه ليگ قهرمانان را براي آبي ها تثبيت كرد و آنان را به فينال 2 جام داخلي رسانده است.

** كارلو آنجلوتي – 5.3 ميليون پوند
ساري با اختلافي جزئي پشت سر مردي قرار دارد كه جانشين وي در ناپولي شد؛ كارلو آنجلوتي كه از قضا سابقه هدايت چلسي را نيز در كارنامه دارد؛ براساس گزارش ها تابستان سال گذشته با قراردادي به ارزش ساليانه 6 ميليون پوند راهي ايتاليا شد.
مرد ايتاليايي دست كم موفق شده تا ناپولي را در سري آ پا برجا نگه داشته و با كسب رتبه دوم سهميه ليگ قهرمانان را به دست آورد البته او تمام اين موفقيت ها را با اختلاف امتيازي كمتري نسبت به دوران حضور ساري كسب كرده است.

** اوناي امري – 6 ميليون پوند
سرمربي تيم آرسنال ماه مه 2018 با قراردادي به ارزش 6 ميليون پوند سكان هدايت توپچي ها را از «آرسن ونگر» تحويل گرفت.
مرد اسپانيايي تا اينجاي كار پيشرفت قابل توجهي نداشته و توپچي ها فصل 2018 – 2019 را خارج از جمع چهار تيم نخست ليگ برتر به اتمام رسانده اند اما نسبت به سال گذشته 7 امتياز بيشتر كسب كرده وعلاوه بر اين به ليگ اروپا هم راه يافته اند.

** مانوئل پيگريني - 7 ميليون پوند
باشگاه وستهم با جذب سرمربي اسبق منچسترسيتي با قراردادي به ارزش ساليانه 7 ميليون پوند، بيانيه اي براي تيم هاي ليگ برتري صادر كرد.
نخستين فصل مرد شيليايي در لندن تلفيقي از ياس و اميدواري بود؛ چكش ها بايد در ابتدا با خطر سقوط دست و پنجه نرم مي كردند و در نهايت هم با رسيدن به نيمه جدول به به ديوار لغزنده ليگ برتر انگليس چنگ زدند.

** يورگن كلوپ – 7 ميليون پوند
براساس گزارش ها، ارزش ساليانه قرارداد سرمربي آلماني ليورپول 7 ميليون پوند تخمين زده شده است؛ او در پاييز 2015 كليد آنفيلد را از «بِرندن راجرز» تحويل گرفت.
دستمزد وي هيچ شباهتي به بهترين و پردر آمدترين سرمربي ليگ برتر جزيره ندارد اما گفته مي شود قرارداد وي همين حالا هم 2 برابر مبلغي است كه از بورسيا دورتمند به جيب مي زده است.

** اوله گانر سولسشر – 7.5 ميليون پوند
براساس شنيده ها، باشگاه منچستريونايتد نصف مبلغي را كه به «خوزه مورينيو» سرمربي پيشين خود پرداخت مي كرد، به مرد نروژي پيشنهاد داده اما 7.5 ميليون پوند در مقايسه با 400 هزار پوندي كه وي در باشگاه پيشين خود يعني مولده نروژ دريافت مي كرده، افزايش قابل توجه و چشمگيري داشته است.
اما پرسش اينجا است كه آيا سولسشر مي تواند فصل آينده با روي فرم آوردن تيمي از هم گسيخته، ارزش هاي خود را ثابت كند يا خير.

** مائوريتسيو پوچتينو – 8.5 ميليون پوند
سرمربي آرژانتيني تاتنهام در پايان فصل 2018 – 2018 قرارداد جديدي را به ارزش 8.5 ميليون پوند با اين باشگاه به امضا رساند؛ قراردادي كه وي را تا سال 2023 در اسپرز ماندگار خواهد كرد.
مرد آرژانتيني با رساندن تيم تحت هدايتش به اولين فينال ليگ قهرمانان اروپا، ثابت كرد كه ارزش ذره ذره پولي كه بابت جذب وي هزينه شده است را دارد.

** زين الدين زيدان – 10.5 ميليون پوند
زيدان مارس سال جاري بار ديگر به سانتياگو برنابئو بازگشت و با افزايش درآمدي قابل توجه نسبت به نخستين دوره حضورش در رئال، چيزي در حدود 12 ميليون پوند درآمد دارد.

** پپ گوارديولا – 15.2 ميليون پوند
معلوم نبود كه تمديد قرارداد مرد اسپانيايي نيمكت منچسترسيتي با افزايش دستمزد همراه خواهد بود يا نه اما سرمربي سيتي پردر آمدترين سرمربي ليگ برتر انگليس محسوب مي شود.
با اين حال، تازه ترين شايعات حاكي از آن است كه با توجه به فتح عنوان قهرماني ليگ برتر براي دومين سال پياپي توسط گوارديولا و رقم زدن اولين سه گانه تاريخ رقابت هاي داخلي انگليس، سيتي قرارداد جديدي را به ارزش 20 ميليون پوند روي ميز مرد اسپانيايي قرار داده است.

** ارنستو والورده – 20.2 ميليون پوند
سرمربي تيم بارسلونا تا اينجاي كار با دبل كردن در كسب قهرماني لاليگا براي 2 سال متوالي، آقاي خاص ليگ برتر اسپانيا لقب گرفته است.
قرارداد مرد 55 ساله اسپانيايي تا پايان فصل جاري اعتبار داشت تا اينكه اخيرا وي در ماه فوريه قرارداد خود را تا پايان سال 2020 به همراه بند تمديد يك ساله با آبي اناري ها تمديد كرد.

** ديگو سيمئونه – 35.9 ميليون پوند
آخرين قراردادي كه مرد آرژانتيني با اتلتيكو مادريد به امضا رساند تقريبا با دستمزد «آنتوان گريژمان» ستاره فرانسوي اين تيم برابر بود.
سيمئونه كه در دوران بازي تجربه سه سال حضور در اتلتيكو را دارد در سال 2011 در كسوت سرمربي به باشگاه پيشين خود بازگشت و موفقيت هاي زيادي كسب كرد كه از جمله آنها مي توان به 2 قهرماني در ليگ اروپا، قهرماني در جام حذفي، لاليگا و 2 بار رسيدن به فينال ليگ قهرمانان اشاره كرد.
ورزشي**3991**2024