۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 83322489
۰ نفر
انسجام مديران استان مركزي كليد رفع مشكلات مردم است

اراك - ايرنا - نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي و رئيس مجمع نمايندگان استان مركزي افزود: اتحاد و انسجام مديران و مسئولان استاني كليد رفع مشكلات و ارايه خدمات مطلوب تر به مردم است.

به گزارش ايرنا، سيد «مهدي مقدسي» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: حفظ و بهبود اتحاد و همدلي مديران در شرايط فعلي ضرورتي اجتناب ناپذير باست و مسئولان بايد افزايش هماهنگي و تعامل با استاندار را در دستور كار خود قرار دهند.
وي ادامه داد: پيگيري تامين و جبران خسارت سيل و سرمازدگي به محصولات كشاورزي و آسيب ديدگان اين حوادث از جمله مصوبات نشست مجمع نمايندگان استان با استاندار مركزي است و مقرر شده تامين اين خسارت ها توسط استاندار و نمايندگان استان پيگيري شود.
رئيس مجمع نمايندگان استان مركزي گفت: در اين نشست شرايط ويژه شركت هاي آذر آب و هپكو اراك نيز توسط استاندار اين استان رصد و قرار شد كه پيگيري لازم صورت بگيرد.
مقدسي خاطرنشان كرد: پيگيري تعهدات وزيران در سفرهاي استاني به استان مركزي و نشست هاي مركزي اين وزارتخانه ها توسط استاندار اين استان از ديگر مصوبات نشست مجمع نمايندگان با استاندار بود.
وي گفت: براي ايجاد تعامل بيشتر دستگاه هاي اجرايي و نظارتي همچنين مقرر شده كه نشستي بين استاندار مركزي و مديران اين دستگاه ها برگزار شود تا مديران در اين شرايط حساس بتوانند تصميمات مهم اتخاذ كنند و موضوع كالاهاي اساسي و ايجاد آرامش در بازار نيز از راهبردهاي جدي در استان هدفگذاري شده است.
مقدسي گفت: نمايندگان استان مركزي بر اين باورند كه دولت و وزيران بايد اختيارات ويژه اي را در اختيار تيم مديريت ارشد استان و حلقه تصميم ساز استاني قرار دهند و بر اين اساس مقرر شد با ارسال نامه اي توسط مجمع نمايندگان استان مركزي به هيات دولت افزايش اختيارات مديران و استاندار مركزي درخواست شود.
نماينده مردم اراك، كميجان و خنداب در مجلس شوراي اسلامي افزود: در اين نشست با استاندار مركزي مقرر شد توسط مجمع نمايندگان استان مركزي از وزير ارتباطات براي حضور در 2 تا سه هفته آينده در استان دعوت شود.
وي ياد آور شد: معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري در گذشته بازديد هايي را از شهرستان هاي اراك، دليجان و محلات داشته اند مقرر شد پس از ماه مبارك رمضان از معاون رئيس جمهوري براي بازديد از شهرستان هاي زرنديه، خمين و تفرش دعوت شود.
رئيس مجمع نمايندگان استان مركزي گفت: همچنين مقرر شد از معاون اول رئيس جمهور يا وزيران مربوطه براي حضور در استان و بهره برداري از طرح ها توسط استاندار مركزي دعوت به عمل آيد.
استان مركزي هفت كرسي نمايندگي در مجلس شوراي اسلامي دارد.
1955/6013/