۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبر: 83322488
۰ نفر
مديران در انتخابات بايد اصل بيطرفي را رعايت كنند

ساوه - ايرنا - مديركل سياسي و انتخابات استانداري مركزي گفت: مديران استان با توجه به برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اسفند امسال،‌ ضمن رعايت اصل بيطرفي، بايد تمام توجه خود را به اجراي مسئوليت هاي محوله و خدمت به مردم متمركز كنند.

به گزارش ايرنا،‌ «مجيد عسگري» روز سه شنبه در دومين نشست شوراي اداري شهرستان ساوه در فرمانداري‌ افزود: همه اركان استان براي برگزاري شفاف،‌ عادلانه،‌ قانوني و توام با مشاركت حداكثري انتخابات مجلس شوراي اسلامي اهتمام دارند و اينكه چه شخصي انتخاب مي شود در گرو تصميم و راي مردم است.
وي با اشاره به شعار امسال مبني بر رونق توليد، تاكيد كرد: اجراي منويات رهبر معظم انقلاب در اين خصوص بايد در دستور كار همه مسئولان قرار گيرد.
وي افزود: بومي سازي مباحث مربوط رونق توليد در هر شهرستان و منطقه متناسب با ظرفيت و توانمندي ها يك ضرورت است و مسئولان بايد با نقشه اي درست و راهبردي در اين خصوص به افزايش توليدات داخلي و اشتغال كمك كنند.
عسكري گفت: سالهاست در حوزه جنگ نرم با دشمنان درگير هستيم و رهبر انقلاب نيز از ابتداي اين هجمه ها هشدارهاي راهبردي را ارائه فرمودند اما امروز دشمنان در ميداني ديگر، يعني جنگ اقتصادي به مبارزه عليه ملت ايران آمده اند.
مديركل سياسي، انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري مركزي اظهار داشت: در جنگ اقتصادي خمودگي، بي انگيزگي و بي تفاوتي معنا ندارد زيرا اين عرصه هم سردار و هم سرباز نياز دارد و بايد پاشنه هاي آشيل حوزه اقتصادي و معيشتي جامعه را شناسايي كرد.
وي گفت: تخريب نظام و دستاوردهاي دولت در برنامه دشمنان است اما بايد دستاوردهاي را به نحو مناسب به مردم بازتاب داد تا از آثار و تبعات اين هجمه ها كاسته شود.
به گفته اين مسئول،‌ دشمن با راهبرد فشار از بيرون و ايجاد نارضايتي در درون قصد ايجاد مشكلاتي براي كشور را دارد و در اين راستا به اعتراضات كارگري و بازار اميد بسته است اما هم جامعه كارگري و هم بازاريان از اقشار متعهد جامعه هستند و تاريخ نشان داده كه در بزنگاه هاي حساس هميشه متحد مي شوند و توطئه دشمنان براي بر هم زدن وحدت ملي ما بدون ترديد ناكام خواهد ماند.
عسكري گفت: رسانه ها نيز نقش مهمي در عرصه جنگ اقتصادي دارند و مسئولان نظام نيز از انتقاد و پيشنهادات سازنده استقبال مي كنند اما بايد خط قرمزهاي نظام رعايت شود.
وي گفت: فضاي مجازي بايد رصد شود و نيروهاي مومن و متعهد نيز حضور پررنگ تري در اين عرصه داشته باشند تا در برابر حجم تخريب و هجمه ها بتوان مقاومت كرد.
مديركل سياسي،‌ انتخابات و تقسيمات كشوري استانداري مركزي در ادامه،‌ ساوه را يكي از مهمترين شهرستان هاي استان برشمرد و گفت: با اينكه ساوه عنوان «ويژه» دارد اما بايد براي تحقق توسعه در اين شهرستان بيشتر كوشيد.
وي با تاكيد بر لزوم تفويض اختيارات مديران كل استان به مديران شهرستان ساوه،‌ گفت: روا نيست كه مردم ساوه براي انجام برخي امور رنج سفر طولاني به مركز استان را متحمل شوند و راهكار اين مساله نيز اعطاي اختيارات به مديران اين شهرستان است.
عسكري همچنين سفر مديران كل استان به شهرستان ها را يك ضرورت برشمرد و گفت: گاهي اخباري مي رسد كه برخي مديران براي سفر به شهرستان ها با تاخير اقدام مي كنند، در حالي كه اين سفرها از وظايف آنها محسوب مي شود.
وي گفت: سفر مديران كل به شهرستان ساوه عامل تسهيلگري است و آنها مي توانند با حضور در تريبون هاي نماز جمعه به سئوالات مردم نيز پاسخ دهند.
وي در مورد انتصاب مديران در استان مركزي‌، گفت: در انتصابات به تفكرات ناسيوناليستي توجهي نداريم و مبناي كار شايستگي علمي، تخصص، ‌توانمندي،‌ تعهد و كارايي است هرچند كه اولويت انتخاب مديران با نيروهاي بومي است.
معاون استاندار مركزي و فرماندار ساوه نيز، گفت: خدمت در نظام جمهوري اسلامي يك عطيه الهي است و بر همه كارگزاران لازم است كه به وظايف شان به درستي عمل كنند.
«علي ميرزايي» افزود: در جبهه خدمت مهم اين است كه سربازاني خدوم باشيم و اينكه در كجاي صحنه قرار داريم اهميت چنداني ندارد.
وي اظهار داشت: امروز كشور با شرايط خاصي مواجه است و شاهد دسيسه و توطئه هاي شياطين عليه ملت ايران هستيم كه در صدر آنها مي توان به رفتارهاي نامناسب رئيس جمهوري آمريكا كه بدون رعايت قواعد سياسي و خردورزي انجام مي شود،‌ اشاره كرد.
ميرزايي افزود: بخشي از رفتارهاي نابخردانه ترامپ متاثر از مشاوريني است كه آبشخور فكري شان اسرائيل است و بر طبل جنگ مي كوبند.
معاون استاندار مركزي گفت: راهبرد آمريكا مانند چهل سال اخير فشار از بيرون و تضعيف از درون است اما نكته اين است كه هرگاه فشار بيروني زياد شد، وحدت درون كشور هم افزايش يافته است.
وي گفت: بايد در برابر اين نيات پليد دشمنان با افزايش كارآمدي، حفظ وحدت و بهبود عملكرد دستگاه هاي اجرايي و مديريتي پاسخي قاطعي داد.
فرماندار ساوه در ادامه با اشاره به در پيش بودن فصل تابستان و افزايش مصرف آب و برق، گفت: تابستان پارسال با قطعي برق مواجه بوديم كه نارضايتي هايي در پي داشت؛ بنابراين شركت هاي متولي انرژي (آب و برق) بايد از هم اكنون براي زمان پيك مصرف در تابستان با برنامه ريزي مناسب،‌ تدابير لازم را اتخاذ كنند.
وي همچنين برخي گمانه زني ها مبني بر حضور دلالان در بازار محصولات كشاورزي شهرستان ساوه را يادآوري كرد و از اداره جهاد كشاورزي خواست كه تدابير لازم براي خريد محصولات پيش بيني شود.
فرماندار ساوه اظهار داشت: شايعاتي مبني بر خريد گندم يا دام از سوي عده اي كه به بيگانگان متصل هستند نيز وجود دارد كه بايد مراقب اين ترفندها باشيم.
وي با اشاره به انتخابات مجلس شوراي اسلامي در اسفند امسال،‌ گفت: در انتخابات نيز بايد همه شهروندان از جمله مسئولان و كاركنان مراقب باشند كه مورد تخليه تلفني قرار نگيرند و طوري رفتار نكنيم كه زمينه اي براي سو استفاده ديگران شود.
ساوه با 285 هزار نفر جمعيت و چهار شهر و 2 بخش در تقسيمات كشوري به عنوان «شهرستان ويژه» شناخته شده است.
6539/3075