۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۹
کد خبر: 83322461
۰ نفر
مورالس سیاست های ضد ایرانی آمریكا را محكوم كرد

تهران - ایرنا - 'اوو مورالس' رئیس جمهوری بولیوی سیاست ها و تهدیدات آمریكا علیه ایران را محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاری كوبایی پرنسالاتینا، وی روز گذشته(دوشنبه) در صفحه توییتر خود همچنین عنوان كرد كه هدف دولت آمریكا از استقرار نیرو در خاورمیانه، حمایت و تشویق 'صنعت جنگ' است.
وی در این پیام توییتری نوشت: ما تهدیدهای آمریكا علیه ایران و همچنین قصدش برای استقرار نیرو در خاورمیانه را محكم می كنیم. امپریالیسم همواره در راستای منافع صنعت جنگ در جهان گام برمی دارد.
این اظهارات رئیس جمهوری بولیوی در مخالفت با سیاست های آمریكا در حالی مطرح شد كه ایران اخیرا در واكنش به انفعال اتحادیه اروپا در برابر فشار آمریكا، از كاهش اجرای تعهداتش در برجام خبر داد و یك ضرب الاجل 60 برای اروپا تعیین كرد تا به تعهدات خود عمل كنند.
كارشناسان، اقدام ایران در كاهش برخی تعهدات در برجام را اقدامی هوشمندانه توصیف كردند كه اروپایی ها را با انتخابی مهم رو به رو ساخته است.
كاهش اجرای تعهدات ایران شامل توقف فروش مازاد ذخایر آب سنگین و اورانیوم غنی شده است.
آمریكا روز 18 اردیبهشت سال گذشته از توافق هسته ای با ایران خارج شد و تمامی تحریم ها علیه ایران را بازگرداند. سایر كشورهای عضو این توافق با محكوم كردن اقدام واشنگتن اعلام كردند كه به این توافق وفادار می مانند.
مورالس پیشتر نیز بارها از سیاست های واشنگتن در منطقه آمریكای لاتین به شدت انتقاد كرده و معتقد است دولت آمریكا بدنبال تضعیف دولت های چپ گرا در آمریكای لاتین و انقلابی و در نهایت سرنگونی آنها است.
اروپام ** 9234 ** 1071