۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
کد خبر 83322419
۰ نفر
گلریزانی كه آبرو می خرد

شیراز-ایرنا- جشن گلریزان برای آزادی زندانیان غیر عمد در شهر اقلید با حضور خیران برگزار كه مبلغ 65 میلیون تومان وجه نقد در این آیین جمع آوری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در روزهای ماه مبارك رمضان آیین زیبا و دیرینه گلریزان و جشن آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به همت ستاد دیه در سراسر كشور برگزار می‌شود و بسیاری از زندانیان گرفتار به میان خانواده خود برمی‌گردند.
در شهرستان اقلید نیز هرساله همزمان با سراسر كشور جشن های گلریزان برگزار می شود و با همراهی مسئولان، خیران جمعی از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد از زندان آزاد می شوند.
امسال نیز این همایش در سالن مجتمع فرهنگی عرفان برگزار شد.
فرماندار شهرستان اقلید در این مراسم ضمن قدردانی از نیت خیر نیكوكاران گفت: هر گاه زندانی آزاد می شود، معمولا شغل پیشین خود را از دست می دهد یا با سختی هایی روبرو می شود كه برای مرار معاش خود و خانواده اش نیازمند شغل است.
خلیل بزرگی از كمیته امداد، بهزیستی، هلال احمر، اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی و دیگر نهاد های حمایتی درخواست كرد كه با معرفی زندانیان آزاده شده برای اخذ تسهیلات اشتغالزایی، مشاغل خانگی و فراگیر به یاری بشتابند.
امام ‌جمعه اقلید نیز در این مراسم گفت: عدم فهم و التزام عملی به قرآن كریم سبب افزایش جرائم در جامعه می شود.
حجت الاسلام محمد صادق طالبی افزود: اگر قدرت بخشش و صفت بخشیدن در جامعه گسترش یابد دیگر شاهد نخواهیم بود افرادی به دلیل ناتوانی در پرداخت مبالغی ناچیز در زندان بسر برند.
وی با اشاره به هزینه هایی كه برای برپایی مراسم تولد ائمه می شود، افزود: بایستی در بخشش، ایثار و فرمان‌برداری از خدا و قرآن از راه و روش آن بزرگواران نیز پیروی كنیم.
امام جمعه اقلید ادامه داد: گاهی پاداش معنوی آزادكردن بنده‌ای از حبس و گرفتاری، ارزشی بالاتر از میلیاردها تومان هزینه كردن در جاهای است.
در پایان این همایش با اهدای لوح تقدیر از طرف اداره زندان شهرستان اقلید از نیكوكاران در این جشن ، تجلیل شد.
ستاد دیه استان فارس با شماره 10/ 11991199 نزد بانك ملت آماده دریافت كمك‌های خیرین است.
زندانیان جرایم غیرعمد از جمله افرادی هستند كه به علت ناتوانی در پرداخت دیه حوادث تصادفات رانندگی منجر به فوت یا جرح، ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه، چك های برگشتی غیركلاهبرداری , حوادث كارگاهی ناخواسته، زندان شده اند.
شهرستان اقلید در 260 كیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
9772 /1876