ادامه ابرناكي آسمان همراه با رگبار باران در گيلان تا فردا

رشت - ايرنا - سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان از ادامه ابرناكي و مه آلود بودن آسمان استان همراه با رگبار پراكنده باران تا صبح فردا (چهارشنبه) خبر داد.

مازيار غلامي ظهر سه شنبه در گفت وگو با ايرنا بيان داشت: نقشه هاي هواشناسي نشان دهنده فعاليت توده هواي كم و بيش ناپايدار تا صبح فردا در منطقه است و بر اين اساس طي اين مدت ابرناكي، مه آلود بودن هوا، رگبار پراكنده باران و احتمال رعد و برق پيش بيني مي شود.
وي ادامه داد: به تدريج از چهارشنبه با استقرار توده هواي به نسبت پايدار، روند كاهش ابر، افزايش نسبي دما و احتمال مه صبحگاهي تا پايان هفته مورد انتظار است ضمن آنكه گاهي با تقويت ناپايداري هاي محلي، احتمال رگبار پراكنده و رعد و برق دور از انتظار نيست.
غلامي آسمان امروز را نيمه ابري تا ابري و مه آلود، بعضي ساعات رگبار پراكنده باران و وزش باد، احتمال رعد و برق، اواخر وقت كاهش ابر عنوان و براي فردا نيز آسمان استان را كمي تا نيمه ابري، احتمال مه صبحگاهي، افزايش نسبي دما، گاهي وزش باد، بعضي نقاط افزايش ابر و احتمال رگبار پراكنده پيش بيني كرد.
وي بيشينه دماي گيلان طي شبانه روز گذشته را با 32 درجه مربوط به منجيل و كمينه دماي فردا در استان را با هشت درجه مربوط به جيرنده و ديلمان ذكر كرد.
سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان بيشينه امروز دماي رشت را 24 درجه و كمينه دماي فرداي مركز استان را 15درجه عنوان كرد.
7296/2007/