محصولات غذايي بوفه هاي مدارس گيلان كيفيت سنجي مي شود

رشت - ايرنا - مديركل آموزش و پرورش گيلان گفت: در سال تحصيلي آينده 99 - 98 محصولات غذايي بوفه هاي مدارس استان كيفيت سنجي مي شود.

گزارش روز سه شنبه روابط عمومي آموزش و پرورش استان گيلان به ايرنا حاكيست؛ نادر جهان آراي در بازديد از يك شركت توليد محصولات بهداشتي در رشت با بيان ضرورت حمايت از كالاي ايراني در سال رونق توليد افزود: بر اساس تفاهم انجام گرفته با اين شركت بهداشتي، محصولات غذايي عرضه شده در بوفه مدارس از سال تحصيلي آينده در آزمايشگاه هاي كيفيت سنجي اين شركت مورد ارزيابي قرار مي گيرد.
وي با تاكيد بر توجه به استفاده بهينه از آب در مدارس خاطر نشان كرد: در سال تحصيلي آينده در واحدهاي آموزشي گيلان، از دستمال مرطوب به جاي آب صابون، بهره گرفته مي شود.
جهان آراي همچنين در بازديد از زمين ورزشي روستاي فلكده رشت با اشاره به لزوم گسترش فضاهاي ورزشي در جهت ارتقاي شور و نشاط دانش آموزان و فرهنگيان بيان داشت: زمين ورزشي فلكده به وسعت دو هكتار از قابليت هاي خوبي براي برگزاري مسابقه هاي مختلف برخوردار و قرار است كه در آينده نزديك زمين چمن آن ترميم و احيا شود.
وي تعميق همه جانبه فرهنگ صحيح تربيت بدني را بين دانش آموزان از راهبردهاي آموزش و پرورش عنوان و خاطر نشان كرد: در اين راستا طراحي دهكده فرهنگي و ورزشي در روستاي فلكده رشت در دست بررسي است.

** اجراي مراسم حافظ خواني با زبان اشاره در رشت
مديركل آموزش و پرورش استان گيلان با حضور در دبستان كوثر ناحيه دو رشت از نزديك اجراي زيباي حافظ خواني دانش آموزان را مشاهده كرد.
وي در حاشيه اين مراسم با اشاره به تاثير مثبت نشر كليپ حافظ خواني در فضاي مجازي گفت: اجراي درست و هماهنگ بر اساس غزلي زيبا از لسان الغيب حافظ شيرازي، الگوي مناسبي براي ديگر مدارس كشور در ترويج فرهنگ كهن و اصيل اسلامي و ايراني است.
جهان آراي با تشكر از مربيان، دانش آموزان و اوليا در خلق اين اثر هنري مانا اظهار داشت: براي پاسداشت فرهنگ و اشاعه ادبيات غني كشور، بايد با زبان هنر بتوانيم ذهن و زبان دانش آموزان را با چهره هاي درخشان فرهنگي كشور بيش از پيش آشنا كنيم.
به تازگي ويدئويي از يك مدرسه دخترانه در رشت منتشر شده بود كه دانش آموزان در حال خواندن شعري از حافظ هستند. استان گيلان داراي بيش از 391 هزار دانش آموز است.
7286/2007