ارتش سوریه حمله تروریست های النصره به مناطق امن حماه را دفع كرد

تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، یگان های ارتش سوریه هجوم تروریست های النصره به مناطق امن ارتش سوریه در شمال استان حماه را ناكام گذاشته و شمار زیادی از آنان را به هلاكت رساندند.

بر اساس گزارش سانا، ارتش سوریه در پاسخ به این حمله مواضع و تجمعات گروه های تروریستی در حومه استان حماه را هدف قرار داد.
به نوشته سانا، یگان های ارتش سوریه در محور 'الحمامیات' در مناطق امن استان حماه با تروریست ها درگیر شدند كه در نتیجه شمار زیادی از آنان به هلاكت رسیده و شمار دیگری گریختند.
از سوی دیگر، تروریست ها امروز (سه شنبه) با زیرپاگذاشتن توافق مناطق كاهش تنش با چندین خمپاره و راكت دو شهرك «بریدیج و كفر نبوده» را هدف قرار دادند كه موجب بروز خسارت در منازل شماری از هموطنان شد.
گفتنی است شهرك راهبردی كفر نبوده چندی پیش در چارچوب عملیات آزادسازی استان ادلب از تروریست ها بازپس گرفته شد.
دوشنبه هفته گذشته نیز، تروریست های «النصره و گردان العزه» با حمله به ماطق امن شمال استان حما سعی در ناامن كردن اوضاع داشتند كه در نهایت ارتش سوریه آنان را ناكام گذاشت.
این حملات در حالی انجام می شود كه تروریست ها شنبه شب از توافق برای آتش بس 72 ساعته خبر داده بودند.
سوریه به تازگی اعلام كرد كه عملیات آزادسازی استان ادلب و پاكسازی شمال استان 'حماه' را آغاز كرده است؛ تاكنون در این عملیات شمار زیادی از تروریست ها به هلاكت رسیده و چندین منطقه راهبردی در حومه حماه آزاد شده است.
استان ادلب با بیش از سه میلیون نفر جمعیت اكنون تنها كانون تجمع تروریست ها و مخالفان دولت قانونی سوریه است.
گفته می شود هم اكنون 146 هزار تروریست كه برخی از آنها سوری و شمار زیادی از آنها تروریست هایی از 60 كشور جهان می باشند در شمال غرب سوریه در استان ادلب و شمال حماه و غرب حلب حضور دارند.
پیش از حمله ارتش سوریه به این منطقه برای آزادسازی آن، تركیه از بیم یا بهانه گسیل شدن میلیون ها آواره، از روسیه خواست به آنكارا برای جداكردن تروریست ها از مخالفان و حل و فصل اوضاع ادلب با كمترین هزینه فرصت بدهد.
«ولادیمیر پوتین» نیز از این پیشنهاد استقبال كرد و قرار شد منطقه ای حائل اطراف ادلب تشكیل شود و پلیس نظامی دو كشور در آن به گشت زنی بپردازند و در مدت زمانی مشخص تركیه با خارج كردن ادوات و تسلیحات سنگین نظامی كار را به سرانجام برساند.
با گذشت زمان تركیه نتوانست طبق زمانبندی پیش برود، بنابراین از روسیه زمان بیشتری خواست، پوتین اگر چه تقاضای «رجب طیب اردوغان» را رد نكرد، اما گفت كه وضعیت نمی تواند تا ابد این گونه باشد و باید تكلیف مشخص شود.
خاورم**9208**1275