۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر 83322338
۰ نفر
130 هزار تن گندم از كشاورزان فارس خریداری شده است

شیراز- ایرنا- مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه سه كشور گفت: از اواخر فروردین 98 كه خرید تضمینی گندم از كشاورزان فارس آغاز شده تاكنون 130 هزار تن گندم از بهره برداران این استان خریداری شده است.

لطف رستاد، سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قیمت هر كیلو گندم معمولی و نان خریداری شده از كشاورزان یك هزار و 700 تومان و گندم دروم یك هزار و 770 تومان است.
او ادامه داد: هم اینك كار برداشت و خرید گندم در شهرستان های كازرون، ممسنی، فراشبند، مُهر، لار، لامرد و خنج در حال انجام است.
وی، با اشاره به اینكه كار خرید تضمینی گندم در استان از طریق 140 مركز خرید انجام می شود افزود: به منظور كوتاه كردن دست دلالان، شركت غله به كشاورزانی كه گندم خود را به شكل مستقیم به سیلوهای ملكی این شركت تحویل دهند، علاوه بر بهای گندم، به میزان هر كیلو گندم تا سقف 20 تومان هزینه كرایه نیز به كشاورزان پرداخت خواهد كرد.
مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه سه كشور گفت: تاكنون بهای 60 درصد گندم خریداری شده به كشاورزان پرداخت شده است.
رستاد اضافه كرد: همچنین تاكنون حدود چهار هزار تن كلزا به قیمت هر كیلو سه هزار و 400 تومان توسط 37 مركز خرید دانه های روغنی از كشاورزان استان خریداری شده و بهای 88 درصد آنها نیز به كشاورزان پرداخت شده است.
6122 /1876