۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۹
کد خبر: 83322303
۰ نفر
دانشجویان آمریكایی 1.5 تریلیون دلار بدهكار هستند

تهران - ایرنا - مجله فوربس نوشت: 45 میلیون دانشجوی آمریكایی بیش از 1.5 تریلیون دلار وام دانشجویی دریافت كرده‌اند كه این مبلغ 50 درصد بیشتر از بودجه كارت اعتباری آنان است.

به نوشته این مجله آمریكایی، 70 درصد از دانشجویان آمریكایی وام دانشجویی دریافت كرده‌اند و در زمان فارغ‌التحصیلی به‌ طور میانگین 30 هزار دلار به دانشگاه بدهكار هستند.
علاوه بر دانشجویان، 14 درصد از خانواده دانشجویان نیز وام دریافت كرده‌اند و به ‌طور میانگین هر خانواده دانشجوی آمریكایی به صندوق رفاه فدرال خانواده مبلغ 36 هزار و 600 دلار بدهكار است.
از آنجا كه دانشجویان آمریكایی با ورود به بازار كار به ‌طور میانگین 400 یا چهار هزار و 800 دلار در سال درآمد خواهند داشت، در نتیجه بازپرداخت این وام‌ها بسیار برای آنان دشوار خواهد بود.
با چنین شرایطی بیش از 14 درصد از دانشجویان آمریكایی همیشه با دیركرد وام و جریمه روبرو هستند و به ‌طور معمول از هر هشت دانشجوی آمریكایی یك نفر با دیركرد 90 روز در بازپرداخت مواجه است.
به گزارش مجله فوربس، درآمد پایین دانشجویان تنها مشكل آنان برای بازپرداخت وام‌های خود نیست بلكه پرداخت مالیات درآمد نیز شرایط را برای بازپرداخت وام دانشجویان دشوار كرده است.
برای مثال یك دانشجوی فارغ‌التحصیل در شهر نیویورك باید 50 درصد از درآمد هفتگی خود را به ‌عنوان مالیات‌های فدرالی، دولتی، شهری و مالیات‌های فروش پرداخت كند.
با در نظر گرفتن چنین شرایطی در حقیقت باید گفت كه برای كارگران جوان آمریكایی موضوع پس انداز چیزی جز رؤیا نخواهد بود.
اروپام ** 9473 ** 1071