۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۸
کد خبر: 83322302
۰ نفر
وزیر اطلاعات: باید با وحدت نقشه های نظام سلطه را خنثی كنیم

كرمانشاه- ایرنا- وزیر اطلاعات، با اشاره به تحریم های جنایتكارانه آمریكا علیه مردم ایران، گفت: باید با وحدت و انسجام ملی زیر پرچم ولایت یك دل و یك زبان حركت كنیم و نقشه های نظام سلطه را خنثی و نقش بر آب كنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علوی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری استان كرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری، نسبت دادن وجود مشكلات به ناكارآمدی دولت و نظام را خواست دشمنان به ویژه آمریكا دانست و افزود: باید در مقام توصیه افكار عمومی مردم را با اقدامات عامل اصلی دشمنی استكبار علیه نظام آگاه كرد و در مقام عمل با تدبیر امور بر مشكلات غلبه نمود.
وی با اشاره به شرایطی كه دشمنان علیه كشورمان و حتی منع پرواز از كشورهای همسایه و محدودیت واردات و صادرات ایجاد می كنند، گفت: مسوولان و رسانه ها این گونه بیان كنند كه دشمنان درصدد به زانو درآوردن كشور هستند و مردم وارد میدان می شوند و از این پیچ تاریخی به سلامت عبور می كنند.
وی بر انسجام ملی، همدلی و همزبانی بیشتر مسئولان تاكید كرد.
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود با تبریك زادروز سبط اكبر رسول خدا (ص)، حضرت امام حسن مجتبی (ع) به حضرت ولی عصر (عج)، رهبر انقلاب، و خدمتگزاران مردم شریف این خطه از میهن اسلامی با ابراز خرسندی از حضور وجود در شهر فقها، شهدا و انسان های وارسته به فراگیری آموزه های علمی و عملی زندگی امام مجتبی (ع) تاكید كرد.
حجت الاسلام علوی، امام حسن (ع) را نماد عقلانیت، نخبگی، وقار و سیادت دانست و افزود: لازمه امامت تنها قیام نیست بلكه گاهی اوقات قعود ائمه اطهار (ع) راهبرد پیروان خواهد بود و فقط همراهان اهل بیت (ع) و ولی فقیه به صلاح خواهند رسید.
او شرایط امام حسن (ع) را آزمون ولایتمداری توصیف كرد و گفت: آنان كه قعود و دستور به صلح آن حضرت را برنتافتند در این آزمون نمره قبولی نگرفتند و می خواستند دیدگاه خود را به آن حضرت تحمیل كنند بنابراین همواره موفقیت انقلاب تبعیت از ولایت است و با این شرط می توان از پیچ های سخت عبور كنیم.
وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود در جلسه شورای اداری استان كرمانشاه با اشاره به شرایط دوران حكومت امیرالمومنین علی (ع) گفت: بروز مشكلات آن دوران نتیجه سنگ اندازی ها و دسیسه های دشمنان بود اما غفلت و بی بصیرتی مردم موجب شكست رهبر بی بدیلی همچون امیرالمومنین (ع) شد و آن حضرت از بی وفایی و نافرمانی كوفیان به ستوه آمد.
علوی عدم همراهی مردم را یكی از عوامل عدم موفقیت حكومت امیرالمومنین (ع) و امام حسن مجتبی (ع) دانست و افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری امام مجتبی باتوجه به شرایط جامعه قهرمانانه ترین نرمش تاریخ را برای حفظ و بقاء اسلام از خود نشان داد.
وزیر اطلاعات در پایان با تقدیر از مدیر سابق اداره كل اطلاعات استان كرمانشاه، مدیركل جدید این اداره را معرفی و منصوب كرد.

**كرمانشاه یكی از استان های امن كشور است
استاندار كرمانشاه نیز این استان را از استان های امن كشور دانست و گفت: این امنیت مرهون همه نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است‌.
هوشنگ بازوند افزود: اگر چه امنیت كامل در استان كرمانشاه برقرار است اما نیازمند بعضی موارد از جمله انسداد مرز را داریم.
وی با بیان اینكه اكنون از بابت مرزهای استان نگرانی نداریم، گفت: اما نگهداری مرز بدون انسداد كامل هزینه بسیار زیادی برای دولت دارد.
او دیگر تقاضای استان از وزیر اطلاعات را پایش تصویری استان دانست و اظهار داشت: اعتبارات این طرح تامین شده و نیازمند پیگیری وزیر اطلاعات هستیم.
وی همچنین به تلاش ها برای بازگشایی مرز خسروی نیز اشاره كرد و گفت: قدم های خوب و صحبت های امیدواركننده ای در این ارتباط داشته ایم و امیدواریم شاهد بازگشایی این مرز كه جزو آرزوهای مردم استان است، باشیم.
استاندار كرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود به سال رونق تولید و تاكیدهای رهبر معظم انقلاب در این ارتباط اشاره كرد و گفت: اگر می خواهیم معضلات كشور و استان مانند بیكاری، فقر تورم و مشكلات كارخانه ها مرتفع شود باید همه در راستای رونق تولید تلاش كنیم.
بازوند از همه مدیران دستگاه های دولتی استان كرمانشاه خواست توان خود را بر روی رونق تولید تمركز كنند چرا كه غیر از این راهكار امكان رفع مشكلات اقتصادی كشور وجود ندارد.
وی جذب سرمایه گذار را یكی از راهكارهای رونق تولید دانست و از مدیران خواست موانع بر سر راه جذب سرمایه گذار و رونق تولید را بر دارند.
او بر بهبود فضای كسب و كار استان نیز تاكید كرد و گفت: بوروكراسی اداری یكی از موانع این فضا است و دستگاه های دولتی باید برای اصلاح ساختار اداری تلاش كنند.
3033/8066