وزير اطلاعات: بايد با وحدت نقشه هاي نظام سلطه را خنثي كنيم

كرمانشاه- ايرنا- وزير اطلاعات، با اشاره به تحريم هاي جنايتكارانه آمريكا عليه مردم ايران، گفت: بايد با وحدت و انسجام ملي زير پرچم ولايت يك دل و يك زبان حركت كنيم و نقشه هاي نظام سلطه را خنثي و نقش بر آب كنيم.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد علوي روز سه شنبه در جلسه شوراي اداري استان كرمانشاه در سرسراي شهداي دولت استانداري، نسبت دادن وجود مشكلات به ناكارآمدي دولت و نظام را خواست دشمنان به ويژه آمريكا دانست و افزود: بايد در مقام توصيه افكار عمومي مردم را با اقدامات عامل اصلي دشمني استكبار عليه نظام آگاه كرد و در مقام عمل با تدبير امور بر مشكلات غلبه نمود.
وي با اشاره به شرايطي كه دشمنان عليه كشورمان و حتي منع پرواز از كشورهاي همسايه و محدوديت واردات و صادرات ايجاد مي كنند، گفت: مسوولان و رسانه ها اين گونه بيان كنند كه دشمنان درصدد به زانو درآوردن كشور هستند و مردم وارد ميدان مي شوند و از اين پيچ تاريخي به سلامت عبور مي كنند.
وي بر انسجام ملي، همدلي و همزباني بيشتر مسئولان تاكيد كرد.
وزير اطلاعات در ادامه سخنان خود با تبريك زادروز سبط اكبر رسول خدا (ص)، حضرت امام حسن مجتبي (ع) به حضرت ولي عصر (عج)، رهبر انقلاب، و خدمتگزاران مردم شريف اين خطه از ميهن اسلامي با ابراز خرسندي از حضور وجود در شهر فقها، شهدا و انسان هاي وارسته به فراگيري آموزه هاي علمي و عملي زندگي امام مجتبي (ع) تاكيد كرد.
حجت الاسلام علوي امام حسن (ع) را نماد عقلانيت، نخبگي، وقار و سيادت دانست و افزود: لازمه امامت تنها قيام نيست بلكه گاهي اوقات قعود ائمه اطهار (ع) راهبرد پيروان خواهد بود و فقط همراهان اهل بيت (ع) و ولي فقيه به صلاح خواهند رسيد.
او شرايط امام حسن (ع) را آزمون ولايتمداري توصيف كرد و گفت: آنان كه قعود و دستور به صلح آن حضرت را برنتافتند در اين آزمون نمره قبولي نگرفتند و مي خواستند ديدگاه خود را به آن حضرت تحميل كنند بنابراين همواره موفقيت انقلاب تبعيت از ولايت است و با اين شرط مي توان از پيچ هاي سخت عبور كنيم.
وزير اطلاعات در ادامه سخنان خود در جلسه شوراي اداري استان كرمانشاه با اشاره به شرايط دوران حكومت اميرالمومنين علي (ع) گفت: بروز مشكلات آن دوران نتيجه سنگ اندازي ها و دسيسه هاي دشمنان بود اما غفلت و بي بصيرتي مردم موجب شكست رهبر بي بديلي همچون اميرالمومنين (ع) شد و آن حضرت از بي وفايي و نافرماني كوفيان به ستوه آمد.
علوي عدم همراهي مردم را يكي از عوامل عدم موفقيت حكومت اميرالمومنين (ع) و امام حسن مجتبي (ع) دانست و افزود: به تعبير مقام معظم رهبري امام مجتبي باتوجه به شرايط جامعه قهرمانانه ترين نرمش تاريخ را براي حفظ و بقاء اسلام از خود نشان داد.
وزير اطلاعات در پايان با تقدير از مدير سابق اداره كل اطلاعات استان كرمانشاه، مديركل جديد اين اداره را معرفي و منصوب كرد.
3033/8066