۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
کد خبر 83322280
۰ نفر
گردنه تته در محور سروآباد - پاوه بازگشایی شد

سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری سروآباد گفت: گردنه تته در محور ارتباطی سروآباد - پاوه كه از اواسط پاییز پارسال بخاطر بارش سنگین برف مسدود شده بود، با تلاش راهداران بازگشایی شد.

كامیار میرزایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه این محور ارتباطی سوم آذر سال گذشته بدلیل بارش سنگین برف مسدود شد، اظهار داشت: عملیات بازگشایی این محور سوم اردیبهشت امسال آغاز و امروز بعد از 26 روز با تلاش مستمر نیروهای راهداری بازگشایی شد.
سرپرست فرمانداری سروآباد یادآور شد: راهداران در این مدت با پنج دستگاه ماشین برف روب، 150 هزار متر مكعب برف روبی انجام دادند.
وی اضافه كرد: گردنه تته به طول پنج كیلومتر در حوزه استحفاظی شهرستان سروآباد قرار دارد و 15 كیلومتر از این محور ارتباطی در محدوده شهرستان پاوه در استان كرمانشاه است.
به گزارش ایرنا، گردنه تته در منطقه هورامان سروآباد در استان كردستان محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان كرمانشاه است.
شهرستان سروآباد دارای 40 كیلومتر راه اصلی، 160 كیلومتر راه روستایی و 120 كیلومتر راه فرعی است.
استان كردستان در یك منطقه سرد و كوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود.
همچنین جاده های بین شهری این استان دارای 38 گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای 66 گردنه برفگیر است.
شهرستان سروآباد با 2 بخش مركزی و هورامان و جمعیتی افزون بر 52 هزار نفر در فاصله 90 كیلومتری از سنندج مركز استان كردستان واقع شده و 24 كیلومتر مرز با كشور عراق دارد.
7354 / 3034