مركز نوآوري و كارآفريني شاهد و ايثارگر راه‌اندازي مي‌شود

تهران- ايرنا - مديركل دفتر دانش پژوهان و تشكل ‌هاي شاهد و ايثارگر از راه‌ اندازي مركز نوآوري و كارآفريني شاهد و ايثارگر خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بنيادشهيد و امور ايثارگران، عادل مهري روز سه شنبه در نخستين نشست تخصصي طرح استارتاپ با اشاره به بهره‌برداري از ظرفيت نخبگان شاهد و ايثارگر براي راه‌ اندازي مركز نوآوري و كارآفريني افزود:‌ يكي از مهمترين برنامه‌ هاي دفتر دانش ‌پژوهان و تشكل ‌هاي شاهد و ايثارگر تربيت نيروي انساني متعهد، متخصص و كارآمد در تراز بين ‌المللي به وسيله آموزش در حوزه‌ هاي نگرشي، دانشي و مهارتي براي نخبگان شاهد و ايثارگر است.
مديركل دفتر دانش پژوهان و تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر با اشاره به اينكه نخبگان شاهد، پرچمداران جامعه ايثارگري هستند، استفاده از نظرات و پيشنهادات نخبگان براي برنامه‌هاي آينده و ارائه راهكار براي بهبود بهره‌وري در تمامي عرصه‌هاي علمي و فرهنگي را يك ضرورت دانست.
وي با اشاره به پيش‌بيني برنامه ‌‌هاي بلندمدت، ميان مدت و كوتاه‌ مدت در اين راستا اظهار داشت: از برنامه‌ هاي بلند مدت، بسترسازي مناسب و تاسيس مركز يا سراي نوآوري و كارآفريني براي برگزاري برنامه‌ها و پيشبرد اهداف توسط اعضا و نمايندگان استاني و برنامه ميان مدت شامل آموزش مهارت و دانش به نمايندگان ستادي و استاني و تقويت مهارت و افزايش توانمندي كارگروه‌هاي مركز است.
مهري اضافه كرد: تشكيل كميته‌هاي تخصصي مركز و دعوت از افراد متخصص و صاحب نظر به‌ منظور سياستگذاري و نحوه مميزي طرح ‌هايي كه ارائه مي‌ شود از جمله برنامه ‌هاي كوتاه‌مدت در اين خصوص است.
مديركل دفتر دانش پژوهان و تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر در تعريف استارتاپ اظهار داشت: كلمه استارتاپ را به فارسي به شركت نوپا ترجمه كرده ‌اند. اگرچه در تعريف استارتاپ بر اين مساله تاكيدي وجود ندارد كه حتما فعاليت آن در حوزه تكنولوژي يا فناوري اطلاعات باشد، اما به دليل اينكه بسياري از اين شركت‌ها در سال‌هاي اخير، حول اين زمينه‌ ها شكل گرفته‌اند، گاهي در تعريف استارتاپ به اين موضوع هم اشاره مي‌شود كه استارتاپ بايد در حوزه فناوري‌هاي نوين فعال باشد البته ما بر اساس ادبيات اصلي مديريت و نه معناي رواج يافته، هر نوع فعاليت نوپا را استارتاپ در نظر مي‌گيريم.
نخستين نشست تخصصي طرح استارتاپ با حضور مسئولان اين نهاد، عضو هيات علمي دانشگاه علم و صنعت، عضو هيات علمي دانشگاه شاهد، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي و كارآفرينان در سالن جلسات اداره كل دانش پژوهان و تشكل‌هاي شاهد و ايثارگر برگزار شد.
در اين نشست مقرر شد مركز يا سراي نوآوري و كارآفريني با حضور ايثارگران نخبه ايجاد شود و در تعامل و ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها باشد.
اجتمام* 7268*1834