هواشناسي آذربايجان غربي نسبت به سيلابي شدن مسيل ها هشدار داد

اروميه- ايرنا- كارشناس مسوول اداره پيش بيني اداره كل هواشناسي آذربايجان غربي گفت: امروز/ سه شنبه/ با توجه به نوع بارش ها در نقاط مختلف استان احتمال آبگرفتگي معابر عمومي و سيلابي شدن مسيل ها در برخي از مناطق وجود دارد.

اسماعيل سيمايي روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با عبور امواج ناپايدار طي امروز/ سه شنبه/ افزايش ابر و در برخي از ساعت ها رگبار، رعد و برق و وزش باد و در برخي مناطق مستعد و بارش تگرگ پيش بيني مي شود.
وي اظهار داشت: فردا /چهارشنبه/ از ميزان پايداري ها كاسته شده و در نواحي شمالي و مرزي استان در بعد از ظهر رگبارهاي پراكنده رخ خواهد داد.
سيمايي درباره دماي هواي استان نيز بيان كرد: مركز استان دماي متغيري بين 17 و هشت درجه سانتيگراد در 24 ساعت گذشته داشت؛ بيشترين دماي استان در پلدشت با 20 درجه سانتيگراد و كمترين دما هم در تكاب با 6 درجه سانتيگراد بالاي صفر ثبت شده است.
وي اضافه كرد: روز گذشته /دوشنبه/ نيز بيشترين بارندگي هاي رگباري در ماكو و چايپاره با زير 1.4 ميليمتر بارندگي به ثبت رسيده است.
به گزارش ايرنا آذربايجان غربي داراي آب و هواي سرد و كوهستاني است كه بارندگي هاي آن از شهريور ماه شروع و تا اوايل تيرماه ادامه دارد.
7125/7129