17ميليون مترمربع موكت و كف‎پوش در چهارمحال و بختياري توليد شد

شهركرد- ايرنا- معاون صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري از توليد بيش از 17 ميليون و 400 هزار مترمربع موكت و كفپوش خودرويي در اين استان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان صمت چهارمحال و بختياري، امين صلابت اظهار داشت: اين ميزان محصول در يك سال اخير تاكنون ، در يكي از بزرگترين كارخانه هاي موكت و كف پوش غرب آسيا در شهرك صنعتي بروجن توليد شده است.
به گفته وي، اين محصولات شامل موكت خانگي و اداري به صورت ولور و كبريتي و تافتينگ، موكت و لايه‌هاي ترموفوم و نان وون‌هاي مورد مصرف در خودرو، بي بافت‌ها در انواع سوزني، ترموباند و ترموفيوز است.
به گفته وي، توليد اسپري لايي، ژيو سنتتيك‌ها در انواع ژيوتكستايل و ژيوممبران، ژيوكامپوزيت، الياف پلي پروپيلن، پلي استر و پلي آميد، نخ BCF (پلي پروپيلن و پلي آميد) فريز و هيت ست، مستربچ، روغن‌هاي نساجي، رزين‌هاي همووكو پليمر پايه آبي، پودر‌هاي پليمري و برس‌هاي صنعتي از ديگر محصولات اين مجتمع توليدي در استان است.
وي ادامه داد: كارخانه توليد موكت و كف پوش چهارمحال و بختياري با بهره گيري از آخرين دستاورد‌هاي فناوري، در زيربنايي حدود 110 هزار مترمربع به عنوان يكي از بزرگ‌ترين توليدكنندگان در بين كشور‌هاي منطقه و خاورميانه با ظرفيت توليد سالانه 50 ميليون متر مربع موكت در قطب صنعتي بروجن قرار دارد.
وي گفت: موكت هاي توليد شده علاوه بر بازار داخلي به بازارهاي هدف در كشورهاي آسياي ميانه هم ارسال شده است.
به گزارش شهرستان بروجن در 60 كيلومتري مركز چهارمحال و بختياري قرار دارد.
2097/6199