۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۳
کد خبر: 83322195
۰ نفر
پاكستان یك گروه جدایی طلب را متلاشی كرد

اسلام آباد - ایرنا - سازمان اطلاعات پاكستان یك گروه جدایی طلب متشكل از 14 نفر را در ایالت شمالی این كشور متلاشی كرد كه گفته شد اعضای آن از سوی سرویس جاسوسی هند پشتیبانی می شدند.

رسانه های پاكستانی روز سه شنبه گزارش دادند كه عملیات نهادهای امنیتی-اطلاعاتی این كشور در ایالت «گلگیت-بلتستان» برای شناسایی گروی جدایی طلب انجام شد كه طی آن 14 نفر از اعضای این گروه بازداشت شدند.
براساس این گزارش، گروه جدایی طلب 'جبهه ملی بلورستان' (BNF) درصدد عملیات های تروریستی و اجرای طرح تجزیه ایالت گلگیت-بلتستان بودند كه با شناسایی و بازداشت عناصر آن این طرح خنثی شد.
منابع خبری افزودند: سازمان اطلاعات پاكستان شواهد محكمی را در اختیار رسانه ها و سازمان مربوط درخصوص ارتباط عناصر جدایی طلب با سرویس جاسوسی هند و دریافت حمایت های مالی از خارج، قرار داده است.
ایالت گلگیت-بلتستان در شمال پاكستان، منطقه كوهستانی این كشور قرار داد جایی كه مسیر اصلی عبور طرح راهروی مشترك اقتصادی پاكستان-چین محسوب میشود. مرزی زمینی پاكستان با چین نیز نقطه بالایی این ایالت واقع است.
دولت و ارتش پاكستان مدعی است كه هند از جدایی طلبان در شمال پاكستان، منطقه جامو و كشمیر به ویژه در ایالت بلوچستان حمایت می كند.
اسلام آباد در سال 2016 از بازداشت یك تبعه هندی به نام 'كالبوشن یادیو' خبر داد كه متهم به دست داشتن در بسیاری از عملیات های تروریستی در مناطق مختلف ایالت بلوچستان و شهر كرد است.
آساق*274**1663**