نماينده ولي فقيه: تمام توان دولت براي كاهش بيكاري سمنان بكار گرفته شود

سمنان- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان سمنان گفت: تمام توان دولت براي رونق روز افزون اقتصادي و كاهش آمار بيكاري در استان سمنان بكار گرفته شود.

آيت الله سيد محمد شاهچراغي روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: مسئولان دستگاه هاي اجرايي با حضور در كارخانه هاي سراسر استان و با شناسايي مشكلات و موانع توليد براي جلوگيري از تعطيلي اين واحدها اقدام كنند.
وي خاطر نشان كرد: فشارهاي استكبار جهاني بخش صنعت و توليد كشور را نشانه گرفته كه با هم افزايي و وحدت مسئولان براي توسعه روزافزون اقتصادي با وجود تحريم بايد اقدام شود.
نماينده ولي فقيه در استان سمنان ادامه داد: مشكلات واحدهاي صنعتي و توليدي استان سمنان به دليل تحريم ها افزايش يافته و دولت براي ايجاد اشتغال پايدار و گره گشايي از مشكلات اين واحدها پيشقدم شود.
آيت الله شاهچراغي اضافه كرد: دولت هر سال براي كاهش آمار بيكاري تعهد شغلي براي استان هاي كشور در نظر مي گيرد كه مسئولان با برنامه ريزي و تلاش براي انجام و تحقق اين تعهدها در سمنان اقدام كنند.
وي با بيان اينكه تعطيلي واحدهاي صنعتي و بيكاري كارگران باعث ايجاد بزهكاري هاي اجتماعي و فحشا در جامعه مي شود، گفت: دولت با تمام امكانات و قدرت براي سرپا نگه اشتن واحدهاي توليدي كشور اقدام كند.
آيت الله شاهچراغي تصريح كرد: حمايت از صنعتگران و بخش خصوصي براي اجراي طرح هاي سرمايه گذاري در استان تقويت شود و با حمايت از فعالان اقتصادي مي توان معضل بيكاري در سمنان را ريشه كن كرد.
نماينده ولي فقيه در استان سمنان گفت: در زمان فشارهاي اقتصادي اتخاذ رويكردهاي جناحي معنا ندارد و مسئولان با وحدت و همدلي براي توسعه كشور در تلاش باشند.
به گزارش ايرنا، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بيش از 38 درصد، در كشاورزي بيش از 14 درصد و توليد ناخالص اين استان با رقمي حدود 18.2 درصد مربوط به بخش كشاورزي و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.
7339/7408