ایتالیا بعد از 22 سال میزبان بازی های ورزشی دانشجویان جهان

تهران- ایرنا- تارنمای رسمی فدراسیون جهانی ورزش های دانشجویی در آستانه آغاز سی امین دوره یونورسیاد تابستانی كه به میزبانی ایتالیا برگزار می شود در گزارشی اطلاعاتی در خصوص این دوره از رقابت ها منتشر كرد.

قد و قواره هیات ها و تیم های اعزامی به سی امین دوره رقابت های دانشجویان جهان (یونیورسیاد) رفته رفته در حال پدیدار شدن است.
تعجبی ندارد كه در میان حدود 9 هزار و 300 ورزشكار و هیات اعزامی از 128 كشور جهان به این رقابت ها، میزبان بیشترین نماینده را داشته باشد؛ ایتالیا به عنوان میزبان سی امین دوره یونیورسیاد با 437 نماینده شامل ورزشكاران، مربیان و مقامات همراه در این دوره حاضر خواهد شد.
در رتبه بعدی بیشترین نماینده با 371 نفر در اختیار آمریكا است و روسیه با كمترین اختلاف نفری، با 357 نماینده در جایگاه سوم قرار داد.
در میان كشورهای اروپایی حاضر در این رقابت ها، صرف نظر از ایتالیای میزبان و روسیه، بزرگ ترین كاروان اعزامی با 258 نماینده از فرانسه وارد ناپل خواهد شد و پشت سر آنها اوكراین و آلمان به ترتیب با 233 و 198 نماینده شلوغ ترین كاروان های اروپایی هستند.
با این حال، با توجه به ضرب الاجل معین شده برای معرفی نفرات اعزامی (2 ژوئن 2019 - 12 خرداد) بی شك این آمار كم و زیاد دستخوش تغییر خواهد شد اما از همین حالا مشخص است كه ژاپن و چین مطابق معمول پرشمارترین قشون آسیا هستند.
ژاپن با 352 و چین و كره هر كدام با 254 نماینده پر تعدادترین كاروان های آسیایی را در اختیار داشته و در رقابت ها شركت خواهند كرد. این در حالی است كه تایپه كه میزبانی دوره پیشین یونیورسیاد را در تابستان 2017 بر عهده داشت، قرار است با 234 نماینده به ایتالیا سفر كند.
هند در بخش جنوبی آسیا با 135 نفر بیشترین و سریلانكا و اندونزی به ترتیب با 72 و 64 نماینده كمترین نماینده ها را اعزام خواهند كرد.
از آمریكای جنوبی، مكزیك با 248 نماینده بزرگ ترین كاروان خواهد بود و آرژانتین و برزیل به ترتیب با 238 و 152 نماینده در رتبه های دوم و سوم بزرگ ترین كاروان های اعزامی جای دارند.
از منطقه اقیانوسیه، استرالیا یكی از بزرگ ترین كاروان ها را متشكل از 250 نماینده راهی ایتالیا می كند و بدنبال آن نیوزیلند با 65 نماینده قرار دارد.
كانادا نیز در میان كشورهایی قرار دارد كه با كاروانی بزرگ پا به ناپل خواهد گذاشت؛ كانادایی ها 272 نفر اعزام می كنند و آفریقای جنوبی با كاروان 160 نفری طلایه دار كشورهایی قاره آفریقا است.
سایر كشورهای قابل توجه از حیث وسعت كاروان های اعزامی عبارتند از: تركیه 110، عربستان سعودی 97.
در سوی دیگر داستان، 20 كشور وجود دارند كه هر كدام با سه كاروان راهی مسابقات می شوند كه از جمله آنها می توان به بنگلادش، سائو تومه و پرینسیپه اشاره كرد.
بیشتر كاروان ها 27 ژوئن (6 تیر) یعنی همزمان با روز افتتاحیه رسمی بازی ها یا چند روز پیش از آن، وارد ناپل خواهند شد.
سی امین دوره یونیورسیاد تابستانی طبق برنامه از سوم تا چهاردهم جولای 2019 (12 و 13 تیر) به میزبانی ناپل و كامپانیا برگزار خواهد شد؛ ایتالیا كه برای آخرین بار در سال 1997 و به میزبانی سیسیل دانشجویان جهان را در آغوش گرفت پس از 22 سال بار دیگر آماده میزبانی از این رقابت ها است.
علاوه بر این، یونورسیاد تابستانی ایتالیا شصتمین سالروز برگزاری این رقابت ها است و نخستین دوره آن در سال 1959 به میزبانی تورین برگزار شد.
كاروان ورزشی دانشجویان ایران قرار است با 42 ورزشكار در چهار رشته والیبال، تیراندازی، تیراندازی با كمان و تكواندو راهی این دوره از رقابت ها شوند.
ورزشی**3991**1067**