۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۱
کد خبر: 83322167
۰ نفر
كرمانشاه يكي از استان هاي امن كشور است

كرمانشاه- ايرنا- استاندار كرمانشاه اين استان را از استان هاي امن كشور دانست و گفت: اين امنيت مرهون همه نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي است‌.

به گزارش خبرنگار ايرنا، هوشنگ بازوند روز سه شنبه در جلسه توديع و معارفه مديركل اطلاعات استان كرمانشاه با حضور وزير اطلاعات در سرسراي شهداي دولت استانداري افزود: اگر چه امنيت كامل در استان كرمانشاه برقرار است اما نيازمند بعضي موارد از جمله انسداد مرز را داريم.
وي با بيان اينكه اكنون از بابت مرزهاي استان نگراني نداريم، گفت: اما نگهداري مرز بدون انسداد كامل هزينه بسيار زيادي براي دولت دارد.
او ديگر تقاضاي استان از وزير اطلاعات را پايش تصويري استان دانست و اظهار داشت: اعتبارات اين طرح تامين شده و نيازمند پيگيري وزير اطلاعات هستيم.
وي همچنين به تلاش ها براي بازگشايي مرز خسروي نيز اشاره كرد و گفت: قدم هاي خوب و صحبت هاي اميدواركننده اي در اين ارتباط داشته ايم و اميدواريم شاهد بازگشايي اين مرز كه جزو آرزوهاي مردم استان است، باشيم.
استاندار كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود به سال رونق توليد و تاكيدهاي رهبر معظم انقلاب در اين ارتباط اشاره كرد و گفت: اگر مي خواهيم معضلات كشور و استان مانند بيكاري، فقر تورم و مشكلات كارخانه ها مرتفع شود بايد همه در راستاي رونق توليد تلاش كنيم.
بازوند از همه مديران دستگاه هاي دولتي استان كرمانشاه خواست توان خود را بر روي رونق توليد تمركز كنند چرا كه غير از اين راهكار امكان رفع مشكلات اقتصادي كشور وجود ندارد.
وي جذب سرمايه گذار را يكي از راهكارهاي رونق توليد دانست و از مديران خواست موانع بر سر راه جذب سرمايه گذار و رونق توليد را بر دارند.
او بر بهبود فضاي كسب و كار استان نيز تاكيد كرد و گفت: بوروكراسي اداري يكي از موانع اين فضا است و دستگاه هاي دولتي بايد براي اصلاح ساختار اداري تلاش كنند.
نماينده عالي دولت در استان كرمانشاه در ادامه سخنان خود از مديران مالي و بانك هاي استان خواست خود را با شرايط توسعه استان و رونق توليد وفق دهند.
او بر رونق در حوزه ساخت و ساز نيز تاكيد و از دستگاه هاي دولتي مرتبط با اين حوزه خواست در اين راستا برنامه ريزي كنند.
بازوند همچنين از دستگاه هاي دولتي خواست ستاد مقابله با تحريم راه اندازي كنند و براي كاهش اثرات تحريم ها اتاق فكر تشكيل دهند.
او با بيان اينكه تحريم هاي ظالمانه شرايط را براي كشور سخت كرده است، گفت: بايد در سيستم برنامه ريزي تغييراتي ايجاد كنيم و براي تامين منابع سراغ راهكارهاي جديد باشيم.
وي مقاومت و استقامت مردن در تحريم را مهم دانست و افزود: بايد ظرفيت هاي مردم در بخش هاي مختلف را احصا كنيم و از اين ظرفيت هاي براي بهبود وضعيت استان استفاده كنيم.
او به وارد شدن خسارت 36 هزار ميليارد توماني در سيل امسال در كشور اشاره كرد و گفت: اگرچه اين سيل نقاط قوتي مانند حضور مردم براي كمك را به دنبال داشت اما بايد در راستاي پيشگيري از وقوع اين حوادث تلاش كنيم.
3033/8066