دستگيري تخريب كنندگان سواحل تالش و عامل قطع درخت در آستارا

رشت - ايرنا - تخريب كنندگان سواحل و رودخانه هاي شهرستان تالش در بخش حويق به مرجع قضايي معرفي و 14 عامل قطع درختان جنگلي آستارا دستگير شدند.

گزارش روز سه شنبه روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان به ايرنا حاكيست؛ عارف شادكام رئيس اداره حفاظت محيط زيست گفت: با آغاز گشت مشترك بازرسي از سواحل و رودخانه هاي بخش حويق باحضور پاسگاه مرزي دريايي لمير، پاسگاه انتظامي حويق و واحد منابع طبيعي چوبر 14 نفر از تخريب كنندگان سواحل و رودخانه هاي اين بخش كه با تراكتور و خاور اقدام به تخريب محيط زيست مي كردند، شناسايي و پس از تنظيم صورتجلسه تحويل حوزه قضايي بخش حويق شدند.
بخش حويق از توابع شهرستان تالش در غرب استان گيلان واقع شده و داراي چهار رشته رودخانه بزرگ شامل لمير، حويق، چوبر و شيرآباد و 25 كيلومتر نوار ساحلي است.

** 14 عامل قطع درختان جنگلي آستارا دستگير شدند
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري آستارا گفت: 14 عامل قطع درخت، درختچه و نهال در جنگل ها توسط ماموران يگان حفاظت اين اداره دستگير و به دادگاه معرفي شدند.
نسرين غزنوي روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: اين افراد هفته گذشته در جنگل هاي بهارستان و بخش لوندويل به قطع درخت اقدام مي كردند و 79 اصله درخت و نهال قطع شده به اداره منابع طبيعي منتقل شد.
وي بيان كرد: مشاركت همگاني در حفظ جنگل هاي هيركاني ضروري است و با توجه به بازنگري در جرائم منابع طبيعي، قطع هر درخت 15 تا 75 ميليون ريال جريمه نقدي دارد.
غزنوي ادامه داد: افزايش قيمت چوب، زمينه ساز قطع درختان در جنگل و كنار رودخانه ها و قاچاق چوب شده است و دهياران و شوراهاي اسلامي روستاها، مصاديق تخلف را با سامانه 1504 اطلاع دهند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و 40 هزار هكتار اراضي ملي در غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع شده و 32 هزار هكتار از منابع طبيعي آن را جنگل تشكيل داده است.
7105 / 7124 / 2007