انتقاد كواكبیان به خروج لوایح CFT و پالرمو از دستور كار مجمع

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از دستور كار خارج شدن لایحه CFT و پالرمو از مجمع تشخیص مصلحت نظام انتقاد كرد.

«مصطفی كواكبیان» در جلسه علنی امروز - سه شنبه - مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه الحاق یك تبصره به ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی طی تذكری گفت: بیش از چهار ماه است كه بحث CFT و پالرمو به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده شده، اخیرا شنیدیم دبیر مجمع آن را از دستور كار خارج كرده است.
وی افزود: سوال این است كه آیا وی چنین اختیاری داشته كه از دستور كار مجمع خارج كند یا خیر. مجلس وقت زیادی ندارد كه قانون را با اكثریت آرا تصویب كند و به شورای نگهبان بفرستد وبعد كه به مجمع ارسال می شود بگوید كه تشخیص داده شده این لوایح از دستور كار خارج شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: امیدواریم این موضوعی كه شنیده ایم درست نباشد.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 4 بهمن 97 لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به كنوانسیون پالرمو را تصویب كردند كه این لایحه مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت در بازگشت مجدد به مجلس، نمایندگان به نظر قبلی خود اصرار كردند و این لایحه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و نهایتا مجمع این لایحه را از دستور كار بررسی خارج كرد.
نمایندگان همچنین لایحه الحاق ایران به كنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در جلسه 15 مهرماه مجلس تصویب كردند كه این لایحه نیز مورد ایراد شورای نگهبان قرارگرفت و در بازگشت مجدد نمایندگان مجلس به نظر خود اصرار كردند و لایحه به مجمع ارسال شد و نهایتا از دستور كار مجمع تشخیص مصلحت نظام خارج شد.
سیام**1058**9121