۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبر: 83322097
۰ نفر
تاريخ سازي گلدن استيت در ليگ NBA

تهران- ايرنا- تيم بسكتبال گلدن استيت بدون يك شكست در فينال كنفرانس غرب ليگ حرفه اي آمريكا به مقام قهرماني اين منطقه رسيد و فيناليست اين فصل شد.

در چهار مسابقه بين گلدن استيت و پورتلند اين تيم گلدن استيت بود كه توانست حريف خود را مغلوب كند و بدون حتي يك شكست به فينال اين فصل برسد و تاريخ سازي كند. جنگ جوهاي NBA با درخشش ستاره هاي خود در ميدان اولين تيمي نام گرفتند كه در 53 سال گذشته توانسته اند 5 بار پياپي به فينال ليگ حرفه اي آمريكا صعود كنند.
بامداد امروز سه شنبه، گلدن استيت به مصاف پورتلند رفت و با درخشش استفان كري 119 بر 117 حريفش را شكست داد و با چهار برد پياپي به فينال رسيد. كري در اين مسابقه 37 امتياز، 13 ريباند و 11 پاس منجربه گل ثبت كرد و با تريپل دبلي كه داشت بهترين بازيكن ميدان نام گرفت. در كنار او دايمون گرين هم تريپل دبل كرد و 18 امتياز، 14 ريباند و 11 پاس منجربه گل به نام خودش ثبت كرد.
با اين نتنيجه گلدن استيت قهرمان كنفرانس غرب شد و به عنوان تيم برتر اين منطقه به فينال ليگ NBA رسيد. اين تيم هنوز حريفش در ديدار نهايي را نمي شناسند و بايد منتظر باشد تا نتيجه تقابل تورنتو و ميلواكي مشخص شود. اين دو تيم در فينال كنفرانس شرق به مصاف هم مي روند.
گلدن استيت در شرايطي به اين عنوان دست پيدا كرد كه در فينال كنفرانس بدون كوين دورانت ستاره مصدوم خود به مصاف حريفش رفت.
ورزشي**9219**2024