۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۱
کد خبر: 83322074
۰ نفر
مرگ سالانه 60 هزار نفر بر اثر سرطان در ایران

تهران - ایرنا - رئیس انجمن رادیوتراپی آنكولوژی با بیان اینكه براساس جدیدترین آمارها سال گذشته حدود 120 هزار نفر (بین 115 تا 120 هزار نفر ) به بیماران مبتلا به سرطان افزوده شد، گفت: این در حالی است كه مرگ و میر ناشی از آن 60 هزار نفر در سال گزارش شده است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی انجمن رادیوتراپی آنكولوژی ایران، دكتر محمدرضا قوام نصیری در آستانه برگزاری كنگره جامعه جراحان اظهار داشت: این آمار را می‌توان با تجهیز كشور به مراكز درمانی پیشرفته و آگاهی بیشتر مردم جهت تشخیص زودرس بیماری شان كاهش داد.
وی گفت: عدم آگاهی مردم نسبت به علائم سرطان و تحریم های دشمنان جهت جلوگیری از ورود دستگاه‌ های پیشرفته رادیوتراپی به كشور سبب تأخیر در تشخیص و درمان زودهنگام این بیماری می‌ شود.
قوام نصیری افزود: جدیدترین مباحث در حوزه رادیوانكولوژی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در كنگره جامعه جراحان كه هجدهم تا بیست و دوم خرداد ماه سال جاری در تهران برگزار می ‌شود، مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: یافته های جدید در مورد انواع سرطان ها و درمان‌های نوین آن نیز توسط صاحب نظران مطرح می‌ شود. همچنین راه‌ های تشخیص زودرس سرطان و كاهش عوارض پس از درمان همچون شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز ارائه خواهد شد.
رئیس انجمن رادیوتراپی آنكولوژی با اشاره به اینكه سرطان‌ های دستگاه گوارش همچون سرطان مری، معده و روده بزرگ همچنین سرطان ریه در سال‌ های اخیر مردم زیادی را در جهان درگیر كرده است، گفت: با استفاده از درمان های نوینی همچون ایمونوتراپی می توان اقدامات موثر و هدفمندتری را جهت كمك به این بیماران و درمان موفقیت‌آمیز شان انجام داد.
وی با اشاره به اینكه تشخیص بیماری سرطان در كشور ما نسبت به برخی كشورها بسیار با تأخیر است، گفت: مراجعه دیرهنگام بیماران و عدم آگاهی مردم نسبت به بیماری سرطان، سبب وقوع این مسئله شده است.
علمی ** 1201 **1485