۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۹
کد خبر: 83322067
۰ نفر
ژاوي: به نيوكمپ برمي گردم

تهران- ايرنا- «ژاوي هرناندز» كاپيتان اسبق بارسلونا و تيم ملي اسپانيا، پس از خداحافظي از فوتبال حرفه اي به همراه تيم السد قطر، ضمن اشاره به آغاز حرفه مربيگري در تيم قطري، تاييد كرد كه قصد دارد در كسوت سرمربي به نيوكمپ باز گردد.

تارنماي فوتبال اسپانيا روز سه شنبه نوشت: ستاره 39 ساله اسپانيايي شب گذشته و در پايان ديدار تيمش مقابل پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا كه در نهايت با شكست 2 بر صفر قطري ها همراه شد، از فوتبال حرفه اي خداحافظي كرد.
ژاوي در مصاحبه اي اظهار داشت: ايده اي كه در سرم دارم اين است كه مربيگري را از السد آغاز كنم تا با كسب تجربه آماده بازگشت به فوتبال اروپا شوم، بله، اميدوارم آن تيم بارسلونا باشد اما در حال حاضر چنين جايگاهي ندارم و براي اين مسئوليت آماده نيستم.
وي ادامه داد: بايد براي رسيدن به هدف نهايي خود، آرام آرام پيش بروم و بنابراين حالا براي پست مهمي همچون هدايت بارسلونا زود است. ايده هايي زيادي در مورد نوع فوتبال و سبك بازي كردن در سر دارم و مي خواهم آنها را به نسل هاي بعد انتقال دهم؛ البته هميشه سبك بازي بارسلونا، نوع كنترل توپ و تسلط بر بازي آنان را تحسين مي كردم اما مي خواهم به عنوان سرمربي سبك بازي خودم را گسترش دهم.
تيم السد قطر با وجود شكست 2 بر صفر شب گذشته مقابل پرسپوليس در آخرين ديدار مرحله مقدماتي گروه D ليگ قهرمانان آسيا با 10 امتياز و به عنوان تيم نخست راهي مرحله حذفي شد.
ورزشي**3991**1067**