فرماندار: زيرساخت هاي رودسر در حوزه راهسازي مناسب نيست

رشت - ايرنا - فرماندار رودسر حضور مديران كل استاني در شهرستان ها را امري ضروري و در راستاي خدمات رساني بيشتر به مردم دانست و گفت: زيرساخت ها و امكانات اين شهرستان در حوزه راهسازي، مناسب نيست.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ايرنا حسين اسماعيل پور روز سه شنبه در نشست با مديران كل راه و شهرسازي و حمل و نقل استان با اشاره به مسائل و مشكلات متعدد در حوزه عمراني اين شهرستان، تلاش و اهتمام بيشتر مسئولان را در رفع اين مشكلات مورد تاكيد قرار داد و افزود: آنچه انتظار داريم اين است كه خروجي اين جلسات، نافع و سودمند بوده و بتواند منافع و مصالح عمومي را بر آورده سازد.
وي اظهار كرد: طبعا اين هم افزايي و هم نوايي مي تواند وضعيت فعلي شهرستان را به سمت وضعيت مطلوب سوق دهد.
فرماندار رودسر با بيان اينكه نبايد اجازه داد خواسته ها، انتظارات و مطالبات مردم انباشته شود، تصريح كرد: معتقدم بايد به اين خواسته ها بتدريج پاسخ داده شود تا اعتماد عمومي مردم به مديران و مسئولان نظام افزايش پيدا كند.
وي با يادآوري اين مطلب كه همه ما در قبال مسئوليتي كه در اختيار داريم بايد پاسخگو باشيم اضافه كرد: مردم از ما انتظار خدمات رساني دارند و اگر بناست نگاه منفعلانه در اين زمينه داشته باشيم، به جد آسيب پذير خواهيم بود.
اسماعيل پور با بيان اينكه رودسر يكي از شهرستان هاي بزرگ از حيث وسعت و جمعيت در استان به شمار مي آيد، گفت: اما در حوزه زير ساخت ها ، امكانات و تجهيزات در حوزه راهسازي شرايط مناسبي ندارد.
وي با بيان اينكه وجود كارخانه سيمان در منطقه وضعيت جاده هاي اين شهرستان را با مشكل جدي مواجه كرده، افزود: با وجود اينكه ماشين هاي حمل سيمان از اين شهرستان عبور مي كنند، فقط خسارت متوجه جاده ها مي كنند بي آنكه نفعي از اين كارخانه شامل حال رودسر شود و اين براي ما قابل توجيه نيست.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي گيلان هم در اين نشست از اجراي دو پروژه راهداري در شهرستان رودسر با اعتباري بالغ بر سه ميليارد و 405ميليون تومان و از محل اعتبارات ملي سازمان راهداري خبر داد.
محمد رضا نازك كار افزود: اين دو پروژه يا در دست اجراست و يا در مرحله واگذاري به پيمانكار قرار دارد.
وي به اجراي پروژه روكش آسفالت محور رحيم آباد به گرمابدشت شهرستان رودسر اشاره و اضافه كرد: برغم خسارت فراوان به اين راه به واسطه عبور ماشين هاي سنگين دو نيم ميليارد تومان براي روكش اين راه اختصاص يافته است.
شهرستان رودسر با چهار بخش مركزي، چابكسر، رحيم آباد و كلاچاي در 75 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.
7297/2007/