۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
کد خبر 83322025
۰ نفر
2230 راس دام قاچاق در هرمزگان كشف شد

بندرعباس- ايرنا- جانشين فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: دو هزار و 230 رأس دام قاچاق به ارزش 61 ميليارد و 394 ميليون ريال با تلاش ماموران انتظامي استان در فروردين و ارديبهشت ماه امسال كشف شد.

به گزارش ايرنا، سرهنگ عباسعلي بهداني فرد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ميزان كشف دام قاچاق در هرمزگان در مدت مذكور در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 31 درصد كاهش داشته است.
وي افزود: قاچاقچيان قصد خارج كردن دام را از كشور داشتند كه با هوشياري ماموران شناسايي و دستگير شدند.
جانشين فرمانده انتظامي هرمزگان گفت: در دو ماهه اول امسال 96 دستگاه خودرو سبك و سنگين حامل دام قاچاق نيز در هرمزگان شناسايي و توقيف شده است.
سرهنگ بهداني فرد خاطرنشان كرد: در اين مدت 88 فقره پرونده در خصوص كشف دام قاچاق در استان تشكيل و متهمان جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي هرمزگان معرفي شده اند.
وي ادامه داد: اقدام مقابله اي صورت گرفته در برخورد با قاچاق دام توسط فرماندهي انتظامي استان موجب شده ، قاچاقچيان شيوه و شگرد خود را تغيير داده ، به گونه اي كه قاچاقچيان كاميون هاي حامل احشام را قبل از ورود به حوزه استحفاظي هرمزگان ، در شهرهاي مجاور استان تخليه وسپس از طريق خودروهاي سواري به تعداد 10 الي 15 رأس ، به اين استان انتقال مي دهند.
سرهنگ بهداني فرد تاكيد كرد: در حال حاضر اقدام مقابله اي موثري با قاچاق احشام از طريق استان هاي مبدأ صورت نگرفته كه مي طلبد در جهت برخورد و ريشه كن كردن آن تدابير و اقدامات اطلاعاتي و كنترلي ويژه اي در خصوص شناسايي باندها و شبكه هاي سازمان يافته توسط استانهاي مركزي اتخاذ گردد.
7198/6048