فرماندار آستارا: منابع ملي در اجراي طرح هاي عمراني حفظ شود

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر مرزي آستارا با اعلام استقبال و حمايت از اجراي طرح هاي عمراني و گردشگري در اين شهرستان، بر جلوگيري از برداشت غيرمجاز مصالح و تخريب اراضي ملي به بهانه عمليات ساخت و ساز تاكيد كرد.

حسن رستم زاد روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: زمينه اجراي طرح هاي متنوع اقتصادي و گردشگري در شهرستان گردشگرپذير آستارا فراهم است اما عمليات اجرايي طرح ها نبايد زمينه ساز سوء استفاده و برداشت غيرمجاز از نوار ساحلي، حريم و بستر رودخانه ها و منابع ملي باشد.
وي ادامه داد: حمايت قاطع از برنامه ها و طرح هاي توسعه گردشگري به معناي مجوز تخريب طبيعت نيست بلكه متوليان برنامه هاي عمراني بايد طبق طرح هاي مصوب، به برداشت مصالح تعريف شده اقدام و از ضربه به طبيعت خدادادي خودداري كنند.
كامبيز لقماني مقدم معاون برنامه ريزي و عمراني فرماندار آستارا نيز اظهار كرد: عمليات ساخت يك رستوران دريايي در ساحل مخيري اين شهرستان از خرداد ماه سال قبل آغاز شده و بر روند اجرا و تامين مصالح مورد نياز آن، به منظور جلوگيري از تضييع منابع ملي و ساحل، نظارت مي شود.
وي افزود: اين رستوران با سرمايه گذاري بخش خصوصي ساخته مي شود و شمع كوبي و بخش هايي از زيرسازي آن انجام شده و زمينه ساز توسعه گردشگري و رونق اشتغال است.
تعدادي از ساكنان حوالي طرح رستوران دريايي آستارا چندروز قبل با مراجعه به خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در اين شهرستان، از احتمال برداشت هاي غيرمجاز شن و مصالح از ساحل براي ساخت رستوران و خطر پيش روي آب و تخريب منازل خود ابراز نگراني كرده بودند.
بندر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت و سه طرح سالمسازي دريا در ساحل خزر در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است و سالانه ميليون ها گردشگر داخلي و خارجي به اين شهرستان سفر مي كنند.
7124 / 2007