روستای سیل زده مگرن3 خوزستان به منطقه گردشگری تبدیل شود

اهواز- ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: روستای سیل زده مگرن3 در شهرستان شوش با توجه به دارا بودن پتانسیل های ویژه گردشگری می تواند به قطب توریستی كشور تبدیل شود.

علی خدادادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روستا از یك طرف به رودخانه كرخه و از طرف دیگر به مناطق جنگلی محدود شده كه چشم انداز بسیار زیبایی دارد و در صورت ایجاد زیر ساختها می توان آن را مانند روستاهای خاص در شمال كشور به یك منطقه گردشگری تبدیل كرد.
وی اضافه كرد: روستای مگرن3 كه در بستر رودخانه كرخه ایجاد شده است متاسفانه در سیلاب اخیر خوزستان به طور كامل به زیر آب رفت كه اكنون بازگشت روستاییان به منازلشان غیر ممكن می باشد.
وی گفت: در نشست اخیر با معاون وزیر كشور طرح احداث منطقه گردشگری در مگرن3 داده شد كه با استقبال مواجه شد اما تصویب این طرح در اختیارات دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری كشور است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح كرد: روستای مگرن3 در بهترین وضعیت برای ایجاد منطقه گردشگری قرار دارد و با توجه به اینكه قرار است یك روستای جدیدی به جای آن ایجاد شود از هم اكنون می بایست مقدمات ایجاد منطقه گردشگری آن نیز فراهم شود.
وی گفت: روستای مگرن3 در نزدیكی شوش علاوه بر داشتن جنگل و رودخانه زیبای كرخه دارای یك راه دسترسی به منطقه تاریخی و باستانی چغازنبیل و نیز مرقد مطهر حضرت دانیال نبی دارد و گردشگران می توانند پس از بازدید از این منطقه و استفاده از قابلیت های گردشگری آن از مناطق یاد شده نیز دیدن كنند.
خدادادی گفت: روستای مگرن3 كه در بستر رودخانه كرخه ساخته شده نیز می بایست به همین شكل و با عنوان دهكده عبرت باقی بماند كه نسل های آینده با عبرت گرفتن از آن هیچ گاه در بستر رودخانه منازلشان را احداث نكنند.
وی اضافه كرد: مردم و ساكنان روستای مگرن3 توانائی در پختن نانها و خوراكی های محلی را داشته و به راحتی می توانند مضیف های حصیری در منطقه برپا كنند كه در این صورت با استقبال خوب گردشگران داخلی و خارجی مواجه خواهد شد.
مدیرجمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در صورت تصویب منطقه گردشگری زیر ساختهای آن از جمله راههای دسترسی، اماكن اقامتی و نیز چشم اندازهای تفریحی آن ایجاد خواهد شد و منبع درآمد خوبی برای ساكنان بومی و محلی شده و گردشگران در طول سال و با توجه به آب و هوای بهاری آن می توانند روزهای خوبی را در آن سپری كنند.
وی گفت: این منطقه قابلیت های بسیار خوب فرهنگی و تاریخی و گردشگری دارد و در صورت ایجاد زیرساخت در آن می توان سالانه جمعیت زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی آن گسیل داد.
روستای مگرن 3 از توابع شهرستان شوش در 100 كیلومتری شمال اهواز با داشتن 97 خانوار در جریان سیلاب امسال در خوزستان به طور كامل به زیر آب رفت و ساكنان آن هنوز نتوانسته اند به منازل خود برگردند و طبق گفته مسئولان استان 100 هكتار برای احداث منازل این خانوارها در نظر گرفته شده و قرار است ستاد اجرائی فرمان امام به زودی ساخت این منازل را آغاز نماید.
6064