خيران انزلي براي آزادي زندانيان150ميليون تومان گلريزان كردند

رشت - ايرنا - با برگزاري جشن گلريزان در بندرانزلي خيران اين شهر ساحلي افزون بر 150 ميليون تومان براي آزادي زندانيان جرائم غير عمد گلريزان كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا رئيس دادگستري بندرانزلي شامگاه دوشنبه در اين مراسم اظهار كرد: وقتي حرف از زنداني به ميان مي آيد ذهن ها به سمت افراد هنجار شكن و خلافكاري مي رود كه از سوي دستگاه قضايي محكوم شده اند.
بهزاد براري افزود: متاسفانه تعدادي از زندانيان گرفتار زندان ، افرادي هستند كه ناخواسته و بر اثر حادثه يا مشكلات اقتصادي و اجتماعي همچون مهريه و محكوميت پرداخت ديه و يا چك بلامحل در بند زندان گرفتار شده و زندانيان غير عمد به شمار مي روند.
وي خاطر نشان كرد: دادگستري آخرين ايستگاهي است كه بايد به جرايم و تخلفات رسيدگي كند اما امروز جمع شده ايم به افرادي كه به دلايل اقتصادي همچون چك ، مهريه و ديه گرفتار زندان شده اند، كمك كنيم كه اميدواريم امسال بيشتر از سال گذشته اين كمك ها جمع آوري شود.
براري با اشاره به بازديد خود از زندان انزلي گفت: انزلي زندان بسيار كوچكي دارد كه تعداد زيادي از زندانيان آن محكومان مالي هستند كه براساس جرايم غير عمد پشت ميله هاي زندان گرفتار شده و منتظر كمك هاي خيرين هستند.
رئيس دادگستري بندرانزلي افزود: دستگاه قضايي وظايف مربوط به خود را انجام مي دهد اما برخي از موارد از حيطه اختيارات ما خارج بوده و مكلف به رسيدگي دعاوي و شكايات مردم هستيم اما امروز بايد همگي دست به دست هم دهيم تا وضعيت زندانيان جرايم غير عمد بهبود يابد .

***جشن گلريزان نماد دستور ديني انفاق است
در ادامه اين مراسم فرماندار شهرستان انزلي نيز اظهار كرد: جشن گلريزان از زمان هاي قديم در بين ايرانيان وجود داشته و همان رسم پهلواني است كه در گذشته در گودي زورخانه ها و با حفظ حيثيت و شان افراد نسبت به جمع آوري مبالغي براي كمك به مردم گرفتار انجام مي شد.
اسماعيل حيدري آزاد افزود: اگر قرار است جايي انفاق شود؛ بهترين مكان ، انفاق در جشن گلريزان براي آزادي زندانيان جرايم غير عمد و رفع مشكل خانواده هاي گرفتار آنان است.
به گزارش ايرنا در اين مراسم مبلغ 150 ميليون تومان از سوي خيران جمع آوري شد و اين درحاليست كه در مراسم گلريزان سال گذشته 140 ميليون و 500 هزارتومان جمع آوري شده بود.
انزلي در 40 كيلومتري شمال غرب مركز استان گيلان واقع است.
7471 / 2007