كارشناس كشتي: تخريب كانديداها در محيط پهلواني كار دستي نيست

تهران - ايرنا - كارشناس و دبير اسبق فدراسيون كشتي با اشاره به حاشيه هايي كه اين روزها و پيش از برگزاري انتخابات ايجاد شده است، گفت: تخريب ديگر كانديداها در رشته اي كه به عنوان ارزش هاي پهلواني مطرح است، كار درستي نيست.

«عارف ربطي» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: برگزار نشدن انتخابات تا همين امروز هم دير شده و مسوولان هر چه سريعتر بايد نسبت به برگزاري آن اقدام كنند.
وي ادامه داد: وزارت ورزش تاكنون نشان داده كه در انتخابات بي طرف است و قصد دارد انتخابات را در فضايي سالم برگزار كند تا در نهايت به نفع كشتي باشد. با توجه به در پيش بودن بازي هاي المپيك به نظر مي رسد كه انتخابات هر چه سريعتر برگزار شود تا رييس فدراسيون بتواند برنامه آماده سازي تيم هاي ملي را انجام دهد و در نهايت پاسخگوي عملكرد خود باشد.
اين پيشكسوت كشتي ايران در خصوص تخريب برخي كانديداهاي انتخابات فدراسيون گفت: كشتي در بين مردم به پهلواني و اخلاق معروف است و برخي كانديداها با تخريب ديگران خودشان را تخريب مي كنند. در حالي كه فعاليت در يك نظام ارزشي همچون كشتي نيازمند اخلاق والاي انساني است نه اينكه براي خراب كردن يكديگر هر گونه صحبتي را مطرح كنيم كه اين موضوع براي مردم خوشايند نيست.
وي همچنين يادآور شد: رييس آينده فدراسيون بايد ساختار و چارت جديدي را براي فدراسيون طراحي و از بلوكه كردن كارها در يكجا جلوگيري كند و امور فدراسيون بايد تقسيم بندي شود و در يكجا متمركز نشود و حتي برخي كارها به استان ها سپرده شود تا رييسان هيات ها و مربيان شهرستاني و سازنده نيز انگيزه كار كردن داشته باشند.
ربطي يادآور شد: كسي كه مسووليت فدراسيون را برعهده مي گيرد بايد صلاحيت اين كار را داشته باشد و براي اين رشته آينده نگري داشته باشد و متاسفانه اكنون نسبت به بسياري از كشورها عقب هستيم. متاسفانه انجام نشدن فعاليت هاي فرهنگي در فدراسيون سبب بروز حاشيه هاي اينچنيني شده و احكام فقهي را بايد وارد ورزش كنيم تا به احكام اسلامي نيز آشنايي داشته باشند نه اينكه فقط به دنبال قهرماني باشيم چرا كه قهرماني تاريخ مصرف دارد در حالي كه بايد پهلوان تربيت كنيم نه گلادياتور.
وي تصريح كرد: هر كسي كه توان اداره فدراسيون را دارد بايد قدم پيش بگذارد نه اينكه فدراسيون نردبان ترقي باشد و ازسوي ديگر كسي كه قهرمان المپيك و جهان هم است لزوما نمي تواند مدير و يا مربي خوبي باشد. مگر يزداني خرم قهرمان بود؟ با اين وجود همه بايد به رييس آينده فدراسيون كمك كنيم تا به موفقيت برسد.
دبير اسبق فدراسيون كشتي ادامه داد: وقتي موفقيتي در كشتي به دست مي آيد بايد افتخار كنيم اما اين موفقيت نبايد مقطي باشد. در زمان رياست يزداني خرم در فدراسيون كشتي به پشتوانه سازي اهميت زيادي داده مي شد و در رده هاي سني بزرگسالان و جوانان بايد 3 تيم ملي داشته باشيم و به مربيان سازنده بها بدهيم تا از اين رشته فرار نكنند.
وي بيان داشت: مربيان سازنده در سراسر كشور زحمات فراواني مي كشند و بايد از آنان در كادر فني استفاده شود نه اينكه مربياني كه عملكردي نداشته اند در كادر فني باشند و همه امتيازات به آنان داده شود.
اين پيشكسوت كشتي خاطر نشان كرد: اميدوارم هر كسي كه مسووليت كشتي را برعهده مي گيرد با برنامه مدون به فدراسيون بيايد و ساختار جديدي را ايجاد كند. با توجه به اهميت موضوع وزارت ورزش نيز بايد از كانديداها برنامه بخواهد و اعضا مجمع نيز بايد به برنامه راي بدهند نا به فرد.
وي همچنين با گراميداشت ياد و خاطره استاد حشمت الله كهندل پدر كشتي فرنگي ايران گفت: استاد كهندل زحمات زيادي براي كشتي فرنگي كشيد و بنيانگذار كشتي فرنگي در كشور بود و حتي ما را از كشتي آزاد به فرنگي آورد. اين استاد كشتي با عشق و بدون هيچ چشمداشتي در اين رشته فعاليت مي كرد.
ربطي از مسوولان وزارت ورزش و يا شهرداري تهران درخواست كرد كه براي زنده نگاه داشتن ياد و خاطره استاد كهندل يكي از سالن هاي ورزشي تهران به نام اين معلم اخلاق و استاد كشتي فرنگي، ثبت شود.
ورزشي**1067**2024