كشور از شرايط خاص كنوني عبور خواهد كرد

كرج - ايرنا - مسئول نمايندگي ولي فقيه در سازمان بسيج مستضعفين گفت: به بركت رهبر خرمند و فرزانه انقلاب ، كشور از شرايط خاص كنوني عبور خواهد كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين محمدرضا تويسركاني شامگاه دوشنبه در جشن ميلاد با سعادت حضرت امام حسن مجتبي (ع) كه در هيات انصارالامام (ره) رزمندگان كرج برگزار شد، افزود: امروز كشور ما با جنگ رواني دشمن مواجه است و آمريكا به قصد مذاكره اين جنگ رواني را راه انداخته است.
وي گفت: در خصوص حمله نظامي آمريكا بايد گفت كه رهبر معظم انقلاب فرموده اند كه حمله نمي كند زيرا اگر حمله كند ايران مانند عراق ، افغانستان و يمن نيست و به خوبي دفاع مي كند.
تويسركاني اضافه كرد: امروز رهبر معظم انقلاب از تمدن نوين جهاني صحبت مي كنند و به همين دليل ما از وضعيت خاص عبور مي‌كنيم و مذاكره هم نمي كنيم زيرا رهبري مي فرمايند تنها عامل حمله آمريكا به ايران مذاكره است و تازماني كه مقاومت مي كنيم نمي تواند حمله كند.
وي گفت: از اين مرحله عبور مي كنيم به شرطي كه مسئولان سه قوه به سخنانش رهبري گوش كنند و در اين صورت مردم احساس امنيت مي كنند.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در بسيج مستضعفين افزود: امروز ايراني ها در امنيت زندگي مي كنند در حالي كه خيلي كشورها ناامني است.
تويسركاني گفت: اين امنيت از بركت بزرگ رهبري فرزانه انقلاب است.
وي با تبريك سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبي (ع ) اظهار داشت: آن حضرت در دامان پدر و مادري بسيار والا بزرگ شد كه از صدر عالم تا قيامت هيچ زن و شوهري به قدر و ارزش حضرت علي (ع) و حضرت فاطمه (س) نيست.
وي تصريح كرد: تنها زن و شوهري كه معصوم هستند و آيه قرآن براي آن ها نازل شده، علي (ع) و فاطمه (س) بوده و امام حسن مجتبي (ع) در اين خانواده متولد شده است.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در بسيج مستضعفين گفت: خداوند شهادت مي دهد كه «من اراده كردم رجس و ناپاكي را از وجود او (امام حسن 'ع')بردارم و اين امام عزيزترين فرد براي پيامبر (ص) وحضرت علي (ع) بود.
تويسركاني افزود: در داستان مباهله كه قرار بود رسول خدا (ص) بهترين ها را با خود ببرد يكي از آن بهترين ها امام حسن (ع) بود.
وي در ادامه به بررسي زندگي اجتماعي از ديدگاه امام دوم شيعيان پرداخت و اظهار داشت: جامعه ما از لحاظ اصول اجتماعي مشكل دارد و متاسفانه در اين حوزه كار نشده و ايجاد مهارت و انگيزه اجتماعي نمي كنيم ولي در حوزه فردي انگيزه معنوي زيادي ايجاد كرده كه مثال آن اربعين است.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در بسيج مستضعفين با بيان اينكه اين انگيزه بايد در حوزه اجتماعي نيز ايجاد شود، گفت: امام حسن (ع) از پهلواني و جوانمردي در حوزه اجتماعي سخن مي گويند.
وي افزود: اين امام سه ويژگي را براي اصول مردانگي، پهلواني و مروت عنوان كرده تا پناهگاه و ملجاء مردم باشند لذا جامعه به افرادي احتياج دارد كه مرد باشند و مثل خورشيد، زندگي اجتماعي ما به چنين افرادي نياز دارد.
تويسركاني با بيان اينكه ائمه اطهار (ع) نيز چنين افرادي بودند كه حتي دشمنان و‌مخالفانشان به آنها پناه مي آوردند، تصريح كرد: امام حسن (ع ) نخستين اصل مردانگي را اين دانسته كه سر دين با كسي معامله نكند و آن را مثل ناموس خود بداند.
وي گفت: همچنين فرد با مروت و پهلوان بايد بر روي دين خود غيرت ، استحكام فكري و رفتاري نسبت به معارف معنوي خود داشته باشد ضمن اينكه نسبت به دين و آيين خود نبايد كوتاه بياييم و سخاوتمند باشيم.
تويسركاني دومين اصل مردانگي و پهلواني از نگاه امام دوم شعيان را اصلاح مال دانست و افزود: فرد بايد بداند مالي كه به دست آورده حرام يا حلال است.
وي سومين شاخص مردانگي را اهل قيام بودن نسبت به حقوق ديگران عنوان كرد و اظهار داشت: انسان نبايد اجازه تعرض كسي به حق كسي را بدهد.
وي گفت: در جامعه بحث حقوق را مطرح مي كنند، هيچ مكتبي و مذهبي مثل اسلام نه تنها به حقوق بشر بلكه به حقوق حيوانات نيز اهميت نمي دهد و كساني كه نسبت به حقوق ديگران بي اهميت هستند اهل جهنم هستند.
وي ادامه داد: كسانيكه براي حقوق مردم قيام مي كنند قرآن كريم اسم آنان را محسنين مي گذارد.
تويسركاني بيان داشت: اين افراد سوپاپ اطمينان جامعه مي شوند و بحران هاي خانوادگي و اجتماعي را مي توانند كنترل كنند و ستون هاي خيمه مي شوند و زور گويان و ظالمان از آنها واهمه و ترس دارند.
وي افزود: امام حسن (ع) چهارمين شاخص پهلواني را اين دانسته كه مرد و مردانگي را كسي دارد كه به راحتي رفقايش را از دست ندهد و براي از دست ندادن دوست احتياج به صفت حلم و بردباري است.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در بسيج مستضعفين اظهار داشت: يكي ديگر از شاخص هاي مردانگي از نگاه اين امام بزرگوار، همت بلند است و كسي كه همت بلند در زندگي ندارد نمي توان بر روي او حساب باز كرد.
وي ادامه داد: امام حسن مجتبي (ع) فرمودند كه از نشانه هاي مردانگي همت بلند است و اين روحيه باعث جهش انسان و ارتقا و پيشرفت مي شود.
6156/ 6155