۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۲
کد خبر: 83321972
۰ نفر
چاقي احتمال ابتلا به سرطان‌ را افزايش مي‌دهد

تهران- ايرنا- فوق تخصص بيماري‌ هاي گوارش و كبد اعلام كرد، چاقي يكي از عواملي است كه شانس ابتلا به انواع سرطان‌ها را بيشتر مي‌كند و در نتيجه، جوامع ماشيني امروز بيشتر از ساير جوامع درگير سرطان شده‌ اند.

به گزارش روز سه شنبه انجمن متخصصين گوارش و كبد ايران، دكتر حسن طاهري در آستانه برگزاري كميته كشوري هفته سلامت گوارش اظهار داشت: عدم تحرك، استرس و سبك غذايي ناسالم، از ديگر عوامل ابتلا به سرطان به شمار مي‌رود. بنابراين با فعاليت فيزيكي و استفاده از مواد غذايي سالم مي توان ريسك ابتلا به اين بيماري را كاهش داد.
وي با اشاره به اينكه مصرف ميوه و سبزيجات در پيشگيري از ابتلا به سرطان‌ هاي گوارش بسيار موثر است، گفت: چاقي، عدم تحرك، استرس و مصرف مواد غذايي ناسالم از عوامل دخيل در بروز سرطان است.
طاهري با اشاره به اينكه سرطان به طور كلي علاج خاصي ندارد، گفت: البته اگر سرطان در مرحله ابتدايي شناسايي شود، درمان آن مشكل و پيچيده نخواهد بود و مي‌توان راحت تر با اين بيماري مقابله كرد.
وي در ارتباط با مصرف مواد غذايي سالم گفت: نمك، قند و چربي در مواد غذايي در صورتي كه زياد استفاده شود، شانس سرطان و ابتلا به بيماري‌هاي قلبي عروقي را مضاعف مي‌كند. اين در حالي است كه مصرف مواد غذايي حاوي فيبر همچون سبزيجات و ميوه‌ها در پيشگيري از سرطان موثر است.
علمي ** 1201 **1485