بیجاری ها 300 میلیون ریال به آزادی زندانیان كمك كردند

سنندج - ایرنا - جشن گلریزان با سخاوت مردم نیكوكار بیجار، شامگاه دوشنبه در شب ولادت كریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) با جمع آوری 300 میلیون ریال كمك برگزار شد تا درب های بسته زندان بر روی زندانیان نیازمند باز شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هر سال تعدادی از افراد جامعه به خاطر اتفاقات جرایم غیرعمد و به دلیل ناتوانی در پرداخت جرایم به ناچار پشت درب های بسته زندان قرار می گیرند و با آمدن ماه مبارك رمضان امیدهای تازه ای در دل آنان ایجاد می شود.
خانواده ها و چشمان معصوم كودكان باور نمی كنند، پدر یا مادر خانواده به این سادگی دچار چنین گرفتاری بزرگی شود و وقتی شبانگاه می رسد از جمع گرم اعضای خانواده خبری نیست و چشمان آنها با مرور خاطرات خوش گذشته غرق در خواب خواهد شد.
امام جمعه بیجار در آیین گلریزان به بیان احادیث و روایاتی از ائمه اطهار (ع) در خصوص احساس مسئولیت هر مسلمان در برابر مشكلات دیگر مسلمانان پرداخت و گفت: زندگی فراز و فرودهای زیادی دارد، گاهی وفق مراد است و گاهی بر خلاف انتظار در سراشیبی تندی قرار می گیرد كه باید دست همدیگر را بگیریم تا با كمك هم حركت كنیم.
حجت الاسلام علی مرادی اسلام را دین مهربانی و عزتمندی همراه همدردی و توجه به همسایه تشریح كرد و گفت: هر مسلمان در هر حال باید هوای هم دین و همسایه خود را حتی اگر هم كیش وی نباشد را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه برخی از زندانیان می توانند با مبالغ كمی به آغوش خانواده خود برگردند تاكید كرد: این حمایت های قطره ای و بركت دستان نیكوكاران وقتی به نتیجه برسد به دریایی از محبت و صفا تبدیل می شود و امید و نشاط زیادی را در دل خانواده ها و كودكان معصوم ایجاد می كند.
به گزارش ایرنا، قطره های باران نیكوكاری و خیرین آسمان الهی بیجار، امشب دست به دست هم دادند و بیش از 300 میلیون ریال برای شادی دل خانواده های زندانی با مبالغ كم را شاد كردند.
امسال حدود 26 زندانی مستحق برای آزادی از بند زندان نیازمند حمایت مالی بیش از 18 میلیارد ریال است.
پارسال 29 زندانی با حمایت مالی خیرین به مبلغ یك میلیارد ریال و حمایت ستاد دیه كشور با اعتبار 6 میلیارد ریال از پشت میله های زندان رهایی یافتند.
شهرستان 89 هزار نفری بیجار در 142 كیلومتری شرق شهر سنندج مركز استان كردستان واقع است.
9943 / 3034